Kocadon Cephesinde Sıcak Saatler

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un Cuma akşamı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkezde yaklaşık 1 saatlik görüşmesinin ardından, CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına Aday 8 isim Pazar günü Genel Merkeze çağrıldı.

0

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için uzun süreden beri çalışan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir adayı olarak Dr. Osman Gürün’ün atamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu istemişti.

Kılıçdaroğlu ve Kocadon cuma günü genel merkezde biraraya geldi. Kocadon’un bu görüşmede Kılıçdaroğlu’na Osman Gürün’ün büyükşehir başkan adayı olarak atanmasının yanlış olduğunu dile getirdi. Muğla genelinde bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatarak, Muğla ile ilgili 75 sayfalık bir rapor sundu. Kocadon’un görüşlerini dinleyen Kılıçdaroğlu’nun da, hazırlanan raporu inceledikten sonra kendisine geri döneceğini söylediği öğrenildi.

Bodrum Belediye başkanı aday adayları genel merkeze görüşmeye çağrıldı

Bu görüşmenin ardından Bodrum’dan Belediye Başkan Aday Adayı olan 8 ismin, pazar günü Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere topluca genel merkeze çağrılması CHP kulislerine bomba gibi düştü.

Aday adaylarına genel merkeze neden çağrıldıkları ile ilgili bir bilgi verilmezken, siyasi kulislerde Başkan Kocadon’un tekrar Bodrum belediye başkan adaylığına döneceği yönünde dedikodular dolaşmaya başladı.

Kılıçdaroğlu, bundan 2 hafta önce aracılar ile Bodrum Belediye Başkanlığını teklif ettiği, Kocadon’un ise bunu kabul etmediği biliniyor.

Öte yandan CHP ve İYİ Parti arasında Muğla’da mutabık kalınan ittifak kararının, Cumartesi günü (Bugün) ilçelerle ilgili kısmının masaya yatırılacağı ve bu konudaki nihai kararın da verileceği öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikAli Özdemir Cinayetinde 24 Yıl Hapis İstemi
Sonraki İçerikDeniz kaplumbağaları için “Ay Işığı” projesi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here