bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kılıçdaroğlu Bodrum’a kulak verdi

Osman Arkangil

Yunan Latin Dillerinden mezun olan Osman Nuri Arkangil, Dünya, Hürriyet, Bulvar, Tercüman gazetelerinde, muhabir, editör, müdür ve köşe yazarı olarak çalıştı. Fotoğraf, haber, araştırma ve röportaj dallarında çok sayıda gazetecilik başarı ödülü aldı. Kurduğu Ekol Menkul Değerler ve BAB Menkul Değerler şirketlerinde yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. BorsaTürk ve Star Borsacı dergilerini çıkardı. Yerleştiği Bodrum'da 12 yıldır mobilya üretimi ile uğraşıyor. 6 yıldır Bodrum Olay Gazetesi'nde, Bodrum'la lgili yazılar yazıyor.
Kılıçdaroğlu verdiği sözü hatırladı ve Mustafa Saruhan’ı CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.
2014 yılı seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı seçimi için Mehmet Kocadon ile birlikte Mehmet Saruhan da aday oldu. Kılıçdaroğlu Saruhan’a ” Bu dönem Mehmet Kocadon olsun, sonraki dönem sen aday olursun” dedi.
31 Mart seçimleri için adaylar açıklanırken Mehmet Saruhan Bodrum’dan yedi kişi ile birlikte aday adayı oldu. Ancak, Kılıçdaroğlu hem verdiği sözü unuttu hem de Muğla Büyükşehir Başkanı Dr. Osman Gürün ve CHP Bodrum ilçe teşkilatının muhalefetine rağmen Bodrum Belediye Başkanlığı için aday olarak Kocadon’u açıkladı.
İlginçtir, MYK’dan geçmesine rağmen PM den geçmeyen Kocadon’un adını silmeyen Kılıçdaroğlu, daha sonra MYK’dan adayları belirlemek için yetki aldı. Bu tutumu Kocadon’u aday gösterecek, şeklinde yorumlanırken, Bodrum’daki sekiz aday adayı ile Dr Gürün’ün sert itirazlarının Ankara’yı karıştırması sonrasında Kılıçdaroğlu çaresiz kalıp, CHP Bodrum Belediye Başkanlığı için Mustafa Saruhan’ı aday gösterdi.
Saruhan, belediyecilikte oldukça deneyimli. 2004 yılında Bodrum’un o dönemde belde olan Yalıkavak Mahallesi’nden belediye başkanı olarak seçilmiş ve 10 yılı aşkın bir süre bu görevi sürdürdü.
Kırgın olmadığını, CHP’nin aldığı kararı saygıyla karşıladığını belirten Mehmet Kocadon; “Genel Başkanım rica ettiği için aday olmuştum, başka partilerden de teklifler geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Mustafa Saruhan, Yalıkavak Belediye Başkanlığı’nı  başarıyla yapan bir arkadaşımız, tebrik ediyorum dedi.
Kocadon’un kendisinden beklenildiği gibi bir başka partiden aday olmayacağını açıklaması CHP’nin ve de Saruhan’ın şansını artırıyor. Zira; Kocadon’un DSP ya da DP’den aday olması halinde oylar bölüneceği için Saruhan’ın seçilme şansı azalırdı.
CHP’nin düşük profilli bir başkan yerine Mustafa Saruhan’ı seçmesi doğru bir hareket. Zira; Bodrum’da İYİ Parti’nin oyları çok düşük olsa da Mehmet Tosun CHP için ciddi  bir rakip.
Görünen o ki; Kocadon seçimde arkadaşı Saruhan’a destek verecek ki; bu da Mehmet Tosun’un seçilme şansını azaltıyor.
Saruhan’ın; ” Bundan böyle hep birlikte, el ele tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Bize gönül veren, bizi eleştiren, inanan, inanmayan herkesin başkanı olmaya geliyoruz” açıklaması da, seçim yarışında Kocadon’la birlikte hareket edeceğinin göstergesi.
CHP, Mehmet Kocadon’un da gönlünü alarak doğru bir aday açıklayarak, Bodrum’u kazanma şansını artırdı.
Saruhan’a düşen görev; Bodrum halkına neler yapacağını yalın bir dille anlatması.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ