KENT KONSEYİ SEÇİMİ : ARİF YILMAZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Bugün öğle saatlerinde Ticaret Odası toplantı salonunda başlayan Kent Konseyi başkanlığı seçimlerinin ilk turu biraz önce sona erdi. 463 üyeli Kent Konseyi’nde 184 kurum temsilcisi oy kullanmaya geldi.
İlk tur seçimlerinde Arif Yılmaz 82 , Mehmet Çilsal 36, Çiğdem Erko 25, Vedat Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy aldı. Üç oy geçersiz , 1 oy ise boş çıktı. 2. Ve son tura kalan Arif Yılmaz ile Mehmet Çilsal arasında ki seçim yarışı yeniden oy kullanma ile devam edeceği sırada Mehmet Çilsal , Arif Yılmaz lehine çekildiğini açıkladı.
Arif Yılmaz yaptığı açıklamada “Bodrum paydaşlarının beni seçmesi ve değerli arkadaşım Mehmet Çilsal’ın lehime adaylıktan çekilmesi gelişmelerini olumlu buluyor ve Mehmet arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Hedefim, öncelikle: Çocukların, kadınların, gençlerin ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldıracak, etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını sağlamak, Aynı coğrafyayı paylaştığımız canlıları yok saymayan; hayvan dostu politikalar geliştirmek, doğanın haklarının da farkındalığıyla birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmak,
Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak; kültür-sanat ve estetiğe öncelik veren politikalar geliştirmek,
Sürdürülebilir kalkınma anlayışına dayalı kentin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı programları desteklemek, Hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, Her yaş gurubunu kapsayacak şekilde, sporu yaşamın ve kentin tüm alanlarına yayacak projeler geliştirmektir. Bodrumla ilgili temel strateji ve faaliyet planlarını belirlerken Yürütme Kuruluna seçilecek arkadaşlarımla birlikte bir ekip çalışması yaparak, ortak aklın belirleyeceği ilkeler ve planlar doğrultusunda, toplum vicdanını yansıtacak tüm bu çalışmaları sadece üretmekle kalmayacak, seçilmiş yerel yönetimle birlikte,ortak çalışma zemininde, gerçekleşebilmesi için takipçisi olacağız” dedi.

leave a reply