Keçileri otlatırken kayalıklardan düşen kadın kurtarıldı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde keçilerini otlatırken kayalıklardan düşen çalılara tutunarak düşüşünü hafifleten kadın kurtarıldı.

0
Muğla'nın Menteşe ilçesinde keçilerini otlatırken kayalıklardan düşen kadın kurtarıldı. AA
Muğla’nın Menteşe ilçesinde keçilerini otlatırken kayalıklardan düşen kadın kurtarıldı. AA

Muğla‘nın Menteşe ilçesinde keçileri otlatırken kayalıklardan düşen kadın kurtarıldı.

Karşıyaka Mahallesi Asar Dağı mevkisinde keçilerini otlatan Fatma Dağ (52), ayağının kayması sonucu kayalıklardan uçuruma yuvarlandı.

Çalılara tutunan Dağ’ın çığlıklarını duyanlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine AFAD, UMKE, İtfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin bir kilometrelik yürüyüşün ardından ulaştığı Dağ için halatlarla istasyon kuruldu. Dağ, halat yardımıyla 30 metre aşağıdaki düz alana indirildi.

112 Acil Servis ekibince, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Dağ’ın ayaklarında kırık olduğu öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikBalıkçının görülmemiş fotoğraflarını gördünüz mü?
Sonraki İçerikBodrum’a bahar geldi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here