Kayra ilk kez büyükler kategorisinde yarıştı

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulübünden Kayra Sezgin ilk defa Büyükler kategorisinde Türkiye şampiyonasında yarışarak büyük bir başarıya imza attı.

Kayra Sezgin Büyükler kategorisinde Türkiye Şampiyonasında ilk defa yarıştı.

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan
Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapıldı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulübünden Kayra Sezgin ilk defa Büyükler kategorisinde Türkiye şampiyonasında yarışarak büyük bir başarıya imza attı.

41 ilden 494 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada dereceye giren isimler belli oldu. Eldirek Beşkaza Spor Salonu’nda yapılan şampiyonada kata ve kumite olmak üzere toplam
12 ferdi dalda madalya dağıtıldı. ,

Türkiye Karate Federasyonu Kurucusu ve Onursal Başkanı Hakkı Koşar, üç gün boyunca müsabakaları yerinde takip ederken, finaller sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Yıldızlar, ümitler, gençler kategorilerinde her yıl art arda Türkiye şampiyonlukları, Balkan, Akdeniz ve Dünya şampiyonluğu bulunan Kayra yaptığı final müsabakasında önde götürdüğü karşılaşmayı son saniyelerde verdiği puanlarla ikinci olarak tamamladı.

Kayra ödül töreni sonrasında şunları söyledi; “Karate sporunu 2020 yılında olimpik bir spor dalı oldu. 183 ülke katılımı ile yapılan dünya ve olimpiyat şampiyonalarına ilgi her geçen  gün artıyor. Ülkelerin sporcularına yapmış olduğu yatırımlar da her geçen gün artıyor. Hedefim 2024 olimpiyatlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya kazanmak”

leave a reply