Kaymakam Tiyatroyu Öğrencilerle Seyretti

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner öğrenciler ile beraber seyretti.

Muğla ‘nın Fethiye İlçesinde 2 farklı seansta  toplam 1200 ilköğretim okulu öğrencisi ve öğretmeni için sahnelenen ”Farkındayım, Aldanmam.” isimli tiyatro oyununu Kaymakam Muzaffer  Şahiner öğrenciler ile beraber seyretti.

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek ‘in himayelerinde ”Farkındayım, Aldanmam” isimli tiyatro oyunu Muğla İli ve İlçelerinde sahnelenmeye başlanmıştı.

Muğla  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğin 5 farklı günde toplam 10 kez sahnelenmesi planlanıyor.

Tiyatro 7 ve 8’inci oyununu Fethiye İlçesinde oynadı. Sahnelenen oyuna toplam 1200 ilköğretim okulu öğrencisi ve öğretmeni seyirci olarak katılırken, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner öğrencilerle birlikte tiyatro oyununu seyretti.

Kaymakam Şahiner ‘e Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gülüzar Gündüz, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya da Kaymakam Şahiner’e eşlik ettiler.

Tiyatro oyununun  ilköğretim okulu öğrencilerine kişisel güvenlikleri konusunda bilgilendirmelerde bulunarak, tanımadıkları kişilerle konuşmayıp, bu kişilerden hiçbir şekilde çikolata, şekerleme, oyuncak ve benzeri hediyeleri almamalarını öğütlüyor.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü  Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, 2018 Yılı Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında ”Sizin İçin Varız Projesi ” gerçekleştiriliyor. Bu proje içinde yer alan ”Farkındayım Aldanmam” isimli tiyatro oyunu çocuk ve gençlerin ileride daha duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için mesajlar veriyor. Bu mesajlar trafikte ve sosyal medya kullanımında farkındalığı oluşturmak amacıyla hazırlanıyor.

Oyuncularının tamamını İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin oluşturduğu tiyatro oyununda; trafikte emniyet kemeri kullanımın önemi  “Emniyet kemeri değil hayat kemeri, koltuğa değil hayata bağlar sizi” sloganı ile vurgulanırken aşırı hızın sebep olabileceği tehlikeler işleniyor. Tiyatro oyununda ayrıca sosyal medyanın güvenli internet kullanılarak çocukların gelişiminde olumlu etkiler yapması isteniyor.

Söz ve müziğinin İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan’a ait olduğu Tiyatro oyunu sonrasında minik öğrenciler  polis abi ve ablaları ile bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Tiyatroya seyirci olarak katılan ilköğretim okulu öğrencilerinin mutlulukları gözlerinden okundu.

leave a reply