Katil zanlısı ortağın eşi, yasak aşkı itiraf etti

BODRUM’da Gumsal Beach Club’ın işletmecisi Ali Özdemir’in (46) öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen şüphelilerden, Özdemir’in eski ortağı katil zanlısı Mustafa Ö.’nün (40) eşi T.Ö. (34), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. T.Ö.’nün öldürülen Ali Özdemir ile ilişkisini itiraf ettiği belirtildi.
Bitez Mahallesi’ndeki Gumsal Beach Club’ın işletmeciliğini yapan, ayrıca unlu mamuller ve pastane zincirinin sahibi, 2 çocuk babası Ali Özdemir, geçen 6 Ocak’ta ortadan kayboldu. Yakınlarının kayıp ihbarı üzerine çalışma başlatıldı. Özdemir’in kaybolması ardından, 12 Ocak’ta da eski ortağı kafeterya işletmecisi Mustafa Ö. tarım ilacı içerek intihar girişiminde bulundu. Eski ortak Mustafa Ö. tedavisinin ardından geçen pazartesi günü Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek, Özdemir’i öldürdüğünü itiraf etti. Mustafa Ö. itirafından sonra cesedi sakladığı yeri de gösterdi. Özdemir’in cesedi, Çırkan Mahallesi Pedasa Dağı eteklerinde bulundu. Cinayet zanlısı Mustafa Ö.’nün dışında, eşi T.Ö., kayınpederi Ali S., kayınvalidesi F.S., baldızı K.S. ve arkadaşı Rus avukat A.K.’nin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Ali Özdemir, geçen çarşamba günü memleketi İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde toprağa verildi. Sorguları tamamlanan şüphelilerin 6’sı serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan diğer 6 şüpheli ise dün sabah adliyeye sevk edildi.
Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Mustafa Ö. ile kayınpederi Ali S.’yi tutukladı. Mahkeme, Mustafa Ö.’nün kayınvalidesi F.S., baldızı K.S. ve arkadaşı Rus avukat A.K.’yi ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Şüphelilerden Mustafa Ö.’nün eşi T.Ö. de gece ilerleyen saatlere kadar işlemleri sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
İLİŞKİYİ İTİRAF ETTİ
Nöbetçi sulh ceza hakimliğinde konuşan T.Ö., ifadesinde eşinin eski ortağı Ali Özdemir ile ilişkisini itiraf etti. T.Ö., şunları söyledi:
“Ali Özdemir ile önceleri normal olan arkadaşlık ilişkimiz, sonradan duygusal ilişkiye dönüştü. Ancak sık sık ayrılıyorduk çünkü benim içim rahat değildi. O ise benim eşim Mustafa Ö.’den boşanıp, kendisiyle evlenmemi istiyordu. Son günlerde eşimin ilişkimizi öğrendiğini, bana karşı tavırlarından anlamaya başlamıştım. ‘Benim başımı belaya sokacaksın’ diyordu. Ancak Ali’yi öldürebileceğini asla düşünmedim. Eşimin bana karşı davranışları değişmişti. Psikolojik baskı uygulamaya başlamıştı. Ali ile olan ilişkimi belirten cümleler kuruyordu. Cinayetin yaşandığı günden bir gece önce, gittiğimiz eğlence mekanında bana ‘Bu şarkıları iyi dinle. Gözümün içine iyi bak. Çünkü bu gözleri bir daha göremeyeceksin’ dedi. Ben de eşime ‘Neler söylüyorsun, sen iyi değilsin, istersen konuşalım, herkes yeni bir hayata başlasın’ dedim. Bana ‘Benim hayatım bitti, bitirdiniz. Ben de sizlerin ömür boyu unutamayacağı ders vereceğim. Bunlara sadece sen değil, senin çevren de neden oldu’ dedi. Gecemiz iyi başlamıştı, tartışma artınca bardan ayrıldık, eve geldik. Eşim benden vicdani intikam almaya başlamıştı. Benden boşanmak istedi, sonra çocuklarımız için vazgeçti. Ben de Ali’den ayrılmak istiyor ve yuvamı dağıtmak istemiyordum. Eşime ‘Eski günlerimize geri dönebiliriz’ dedim. Bana ‘Bu saatten sonra mı?’ dedi. Benim tek suçum iki erkek arasında kalmamdı. Duygularım karmakarışık, psikolojim altüst olmuştu. Ne yapacağımı bilmiyordum, ben bunları düşünürken Ali birden ortadan kayboldu. 4-5 gün onu aradım. Eşim, savcılığa gidip teslim olunca Ali’nin öldürüldüğünü anladım. Babamın ise eşime nasıl yardım ettiğini, ne yaptığını bilmiyorum çünkü bana bu konuda bir şey söylemedi.”
“TUTUKLANMASINI TALEP EDECEĞİM”
Öldürülen işadamı Ali Özdemir’in ağabeyi Şaban Özdemir ise, şöyle konuştu:
“Ortada bir tiyatro var. Gönül ilişkisi ve namus cinayeti gibi gösterilen bir olay tiyatroya dönüştürülmüş. T.Ö. serbest kalıyor. Başından beri kardeşimin öldürülüşünde payı olduğunu iddia ediyor ve düşünüyorum. Bu nedenle pazartesi günü savcılığa, T.Ö.’nün serbest bırakılmasına itiraz ederek, tutuklanmasını avukatım aracılığı ile talep edeceğim.”
İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
Bodrum’da Gumsal Beach Club’ın işletmecisi Ali Özdemir’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan katil zanlısı Mustafa Ö.’nün adliyedeki ifadesi ortaya çıktı. Mustafa Ö. ifadesinde, 2014 yılında Ali Özdemir eşinden boşanana kadar ailece görüştüklerini söyledi.
Özdemir’in 2016 yılı başlarından itibaren de kendi evlerinde kalmaya başladığını anlatan Mustafa Ö., “Yani bizim evi ikamet gibi, sık bir şekilde kullanıyordu. 2016 yılı Mart ayında Ali, Bitez Sahili’nde bulunan Gumsal Beach isimli restoranı açmaya karar verdi. Ben de kendisine maddi ve manevi destek oldum. O da bana kısım kısım yapmış olduğum maddi desteği iade etti. Benim Gumsal Beach’de herhangi bir ortaklığım olmadı. Sadece Ali ile olan dostluğumuz nedeniyle kendisine destek olmam söz konusudur. Ali Özdemir bizim ailemizin içine iyice karışmıştı. Bizim evimizde kalır, bizim evimizde duş yapar, birlikte alkol alır, dışarıdaki eğlencelere hep birlikte giderdik” dedi.
EŞİNİ WHATSAPP YAZIŞMALARINDAN YAKALAMIŞ
Yılbaşından birkaç gün önce eşi ile Ali Özdemir arasında bir ilişki olduğundan şüphelenmeye başladığını belirten Mustafa Ö., “O gün eşimin Whatsapp’ına girdiğimde Ali’ye gönderdiği fotoğrafları gördüm. Fotoğraflardan iki üç tanesi çok uygunsuzdu. Eşim butik işi yaptığı için kıyafet giyer ve fotoğraf çekinir, ama iki- üç fotoğraf farklıydı. Bu fotoğraflar sonrasında benim şüphelerim artmaya başladı. O yüzden o gün tekrar Whatsapp’ına girdim ve bu kez ve ilk yazışmalarını gördüm. Yazışmaları gördükten sonra çok kötü oldum” diye konuştu.
5 Ocak’ta eşi ile Özdemir arasındaki Whatsapp yazışmalarının kayıtlarını kendi telefonuna yolladığını ifade eden Mustafa Ö., olay öncesi eşine, ilişkilerini bildiğini söylemidiğini belirtti.
OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE UYGUNSUZ HALDE GÖRMÜŞ
İfadesinde, cinayetten bir gün önce eşi ve Özdemir’i uygunsuz bir vaziyette gördüğünü iddia eden Mustafa Ö., gördüklerini kayınpederine anlatmak üzere Mumcular’da bulunan şantiyeye gittiğini belirterek, “Burada kendisine mesajları ve fotoğrafları gösterdim. ‘Ne yapacaksın’ dedi. Ben de bu kızı ilk önce senden aldım, ilk böyle bir şeyi sana anlatmak istedim, ben ikisi ile de konuşacağım, bu işi bitireceğim, biz boşanacağız dedim. O ağladı, ben ağladım. Daha sonra onların elemanları geldi ve biz ayrıldık” dedi.
BOĞUŞURKEN SİLAHIN PATLADIĞINI ÖNE SÜRDÜ
Mustafa Ö. ifadesinde, cinayetten bir gün önce gece baldızı Kübra S.’ye sürpriz evlilik teklifi için biraraya geldiklerini söyledi. Ertesi gün Ali Özdemir ile baş başa konuşmak için baldızından eşini kahvaltıya götürmesini istediğini ifade eden Mustafa Ö., evde başbaşa kalınca ikisi arasında önce tartışma, ardından da kavga çıktığını kaydetti. Mustafa Ö., boğuşma sırasında eline silah geldiğini, birlikte koltuğun üzerine düşünce de tabancanın ateş aldığını öne sürdü.
KAYINPEDERİNDEN YARDIM İSTEMİŞ
Ali Özdemir’in öldüğünü anlayınca kayınpederini arayarak eve çağırdığını anlatan Mustafa Ö., araçlarla gidip cesedi yol kenarına attıklarını söyledi. Ali Özdemir’in arabasında yakın bir mesafeye götürüp bıraktığını ifade eden Mustafa Ö., maktüle ait pasaportu yakıp, tabanca ve maktule ait telefonları de denize attığını ifade etti.
Mustafa Ö., cinayeti işlediğini Pazar gününe kadar kayınpederi dışında sadece avukatına söylediğini belirtti. Mustafa Ö. cinayeti ise kesinlikle planlamadığını belirtti.

leave a reply