Kartepe feribotu yeni kaptan ile geri dönecek

Geçen hafta İstanköy'de kalan Kartepe Feribotu'nun yetkilisi feribotun alıkonulmadığı, yeni gönderilen kaptan bugün geri geleceğini beyan etti.

0
Bodrum‘dan İstanköy (Kos) Adası’na giden ve geri dönmeyen “Kartepe” feribotunun bağlı olduğu şirketin yetkilisi, geminin alıkonulmadığını ve yeni kaptan tarafından bugün Bodrum‘a getirileceğini açıkladı.

Yeşil Marmaris ve Tugay Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Tugay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaptanı ve gemicisi gözaltına alınan feribotun, adada kaldığını belirterek, sabah Marmaris’ten gönderilecek bir kaptanın, feribotu adadan alacağını ve normal seferlere devam edeceğini aktardı.

Yeşil Marmaris ve Tugay Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Tugay:
Kaptan ve gemiciye atılan suçların, şirketimiz ve gemimiz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Söz konusu suçlama ve hadise gemimizde değil, İstanköy yolcu salonunda cereyan etmiştir. 

Yeni kaptan, gemiye ancak yarın intikal edeceğinden, gemimiz Bodrum‘a yarın dönecektir

İstanköy Adası’nda yaşanan hadisenin, feribot ve sahibi olduğu şirketle ilgisinin bulunmadığını ifade eden Tugay, “Gemi ve Yeşil Marmaris firması ile ilgili herhangi bir işlem söz konusu değildir. Gemi alıkonulmadı. Bugün akşam adadan dönmemesinin sebebi gözaltına alınan kaptan ve gemicinin bireysel hukuki konularıyla ilgilidir.” dedi.

Feribotun, İstanköy Adası’ndan kaptan ve gemicisiz dönemediği için zorunlu olarak bir gece kalacağını dile getiren Tugay, şunları kaydetti:

“Şirketimiz, gemiye yeni kaptan atamıştır. Yeni kaptan, gemiye ancak yarın intikal edeceğinden, gemimiz Bodrum‘a yarın dönecektir.

Kaptan ve gemiciye atılan suçların, şirketimiz ve gemimiz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Söz konusu suçlama ve hadise gemimizde değil İstanköy yolcu salonunda cereyan etmiştir.”

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikMilas  Belediye Başkanı Muhammet Tokat Güllük Pazarında idi
Sonraki İçerikBodrumlular Nardugan kutladı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here