bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Karsanat Günbatımı Tango konseri büyüledi

Karsanat Günbatımı Tango konseri büyüledi
allkaria

Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat), Ortakent Sahili’nde yer alan Kefi’de gün batımı saatinde düzenlediği Tango konseri Bodrumlulara büyüleyici bir akşam yaşattı. Çok sayıda sanatseverin katıldığı etkinlik, seyircilerden büyük alkış aldı.
KARSANAT Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Sorumlusu Rezzan Şebin’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Şebin, etkinliğe katılan ve destek veren tüm sanatseverlerin yanı sıra Kefi İşletme sahibi Ahmet Aras’a ve ekibine, organizasyonun düzenlenmesinde sunduğu katkılar için teşekkür etti.
Etkinlikte ayrıca konser alanında açılan Mustafa Altıntaş’ın “Tango” Özgün Baskı Sergisi de katılımcıların ilgisine sunuldu.
Konserde Bodrumlu müzikseverlerin Karsanat’ın geçmiş konserlerinde beğeni ile dinlediği Bandoneonist Gustavo Battistessa, Piyanist Yonca Dinçer ve Keman sanatçısı Fatih Evcil, Solist Esen Demirci’ye eşlik etti. Müzisyenler Kurt Weill’ın “Youkali” adlı Havana stilinde bestelenmiş tangosunda anlattığı “Varolmayan Ada”sından, Piazzola’nın geleneksel tangodan nuevo tangoya geçişinin sembolü olan Libertango’suna; The Pajama Game müzikalinin flamenko izlerini barındıran keskin ritimleriyle ünlü Hernando’s Hideaway sahnesinden, 1930’lu yıllardan başlayarak tüm dünyayı kasıp kavuran duygu ve tutku dolu klasik Arjantin Tangoları’na uzanan bir repertuvar sundu.
Tango dansçıları da konsere özel sergiledikleri sürpriz tango gösterileriyle konsere renk kattı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ