Karsanat Günbatımı Tango konseri büyüledi

0
49

Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat), Ortakent Sahili’nde yer alan Kefi’de gün batımı saatinde düzenlediği Tango konseri Bodrumlulara büyüleyici bir akşam yaşattı. Çok sayıda sanatseverin katıldığı etkinlik, seyircilerden büyük alkış aldı.
KARSANAT Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Sorumlusu Rezzan Şebin’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Şebin, etkinliğe katılan ve destek veren tüm sanatseverlerin yanı sıra Kefi İşletme sahibi Ahmet Aras’a ve ekibine, organizasyonun düzenlenmesinde sunduğu katkılar için teşekkür etti.
Etkinlikte ayrıca konser alanında açılan Mustafa Altıntaş’ın “Tango” Özgün Baskı Sergisi de katılımcıların ilgisine sunuldu.
Konserde Bodrumlu müzikseverlerin Karsanat’ın geçmiş konserlerinde beğeni ile dinlediği Bandoneonist Gustavo Battistessa, Piyanist Yonca Dinçer ve Keman sanatçısı Fatih Evcil, Solist Esen Demirci’ye eşlik etti. Müzisyenler Kurt Weill’ın “Youkali” adlı Havana stilinde bestelenmiş tangosunda anlattığı “Varolmayan Ada”sından, Piazzola’nın geleneksel tangodan nuevo tangoya geçişinin sembolü olan Libertango’suna; The Pajama Game müzikalinin flamenko izlerini barındıran keskin ritimleriyle ünlü Hernando’s Hideaway sahnesinden, 1930’lu yıllardan başlayarak tüm dünyayı kasıp kavuran duygu ve tutku dolu klasik Arjantin Tangoları’na uzanan bir repertuvar sundu.
Tango dansçıları da konsere özel sergiledikleri sürpriz tango gösterileriyle konsere renk kattı.

Paylaş
Önceki İçerikİyi Parti Bodrum’dan Esnaf Ziyareti
Sonraki İçerikAnneler Gününde Bodrum Belediyesi’nden kırmızı gül
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here