bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Karia Su, artık tam anlamıyla kurumsal…

Karia Su, artık tam anlamıyla kurumsal…
pisisoft

Bodrum’un yerel değerlerinden “Karia Su”  artık ((tam anlamıyla)) kurumsal bir yapı ile hizmet vermeye başladı.
20 yıldır Bodrumluların güvenini kazanan ve destekenen Karia Su firması, yerel anlamda ilçenin ilk ve tek yüksek teknolojili su üretim tesisini Torba Mahallesi Kayırlı Mevkisi’nde hizmete açtı. Tesisin kurucusu Fevzi Acun, Bodrum’un yerel kaynaklarının değerlendirilmesi ve yüksek teknoloji  yardımıyla halkın sağlıklı su ihtiyacının karşılanmasını hedeflediklerini söyledi.
El değmeden üretilen ürünlerin güneş görmeyen steril alanda depolanıp, kapalı araçlarla son noktaya ulaştırıldığına dikkati çeken Acun, üretim-dağıtım arasındaki sürenin de ksıa olmasının insan sağlığı için son derece önemli olduğunu vurguladı.
Ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için web sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının aktif olmasının yanı sıra tesisin, üretimi yerinde izlemek isteyen Bodrum halkının ziyaretine açık olduğunu kaydetti.
10 dönümlük alan içerisinde bulunan tesiste polikarbon damacana, cam damacana ve  bardak (200,250 ve 300cc)  seçenekleriyle uapılan üretimde suyun PH değerinin ise 7.31 olduğu açıklandı.
Üretim aşamalarını anlatan Fevzi Acun “Buranın ruhsatını geçen yıl aldık be kurumsallaştık. Şu anda 21 çalışanımız var. Yaz mevisiminde 40 civarında  oluyor. Daha öncek yerimizde sadece tanker dolumları olacak. Ayrıca orası parekende satış noktamız olacak. Burada saatlik üretim kapasitesi 1200 damacana. Bardaklama makinemiz ise  saatte 10 bin bardak basabiliyor. Kapasitenz oldukça yüksek.” dedi.
Sağlık ve hijyeni ön planda tutuklarını ve streril alan olarak ayırdıklrı imalat yerine üretim müdürü ve teknisyen dışında kimsenin giremediğini dile getiren Acun şunları söyledi:
“Burada çok iyi bir başlangıç yaptık. Viyollerle damacanaları  istif ediyoruz. Dolayısıyla damacana yıpranmıyor, kirlenmiyor. Yani bir yerde yuvarlanmıyor. Ürettiğimizi tamamen burada muhafaza ediyoruz. Güneşten korumak adına  ve kapalı araçlarımızla son noktaya gidiyor. Merakımdan dolayı Türkiye’de görmediğim su fabrikası kalmadı. “Ben olsam hengisini yapmam” diye baktım.Bazılarında  borular bir taratan kabloalr bir taraftan karma karışık yapı vardı. Bunları kendim yapmamaya çalıştım”
DAMACANA HİJYENİ
Vatandaşlardan gelen damacanaların öce gözle konrol edilerek rahatsız eden bir kirlilik varsa yıkama makinesi ile ön yıkama  işlemine tabi tutulduğunu  belirten  Fevzi Acun “Sonra 65 derece sıcaklıkta damacananın her noktasnına değebilecek şekilde fırçalar var. Fırçalanıp yıkanıyor.  Daha sonra damacana 19 kez içine sıcak su fışkırtılan istasyona giriyor. Durulamanın ardından dezenfekte edici yıkamalar ve tekrar durulama yapılıp, yüksek ozonlu su ile yıkanıp durulanarak son noktaya geliyor. Otomotik olarak dolduruluyor. Üretim alanından çıkışta, içinin daha rahat görüldüğü yerde ‘Gözden kaçan bir şey var mı?’ diye tekrar kontol ediliyor.” diye konuştu.
Ruhsat alınırken suyun hıfzıssıhhada kontrol edilip tathli yapıldığın ve ona göre ruhsat alındığını dile getiren Fevzi Acun, “Her ay yapılan kontrollerde aynı değerlerin görülmesi isteniyir. Etikette yazalar ve suy nceleniyor. Bu konuda kurallara uymayanlara ağır cezalar  uygulanıyor,” diye konuştu.
Acun son olarak,  Bodrum’da büyüyen Karia Su’yun Bodrum için sosyal sorumluk projeleri geliştireceğini ifade etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ