Karaova’lı öğrenciler ile Bodrum Şehir Tiyatrosu buluştu

Karaova Kütüphanesi öğrencilerini ziyaret eden Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanatçıları, öğrencilerle tiyatro ve oyunculuk üzerine sohbet etti.

0
30
Karaova Kütüphanesi öğrencileri, Bodrum Şehir Tiyatrosu ile buluştu
Geçtiğimiz günlerde, Karaova Kütüphanesi adına Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu çocuk oyunu “Çizmeli Kedi”yi izleyen öğrenciler ve sorumlularla sohbet eden tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, oyunculardan Tarık Pabuççuoğlu, Mihriban Er ile Tiyatro Müdürü Rezzan Şebin’den oluşan bir grup, bu kez Karaova Kütüphanesi’ni ziyaret etti.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yörede gönüllü faaliyet gösteren Çiğdem Sari Fraser’in öncülük ettiği ziyarette, çocuklarla tiyatro üzerine sohbet edildi.
Karaova’lı çocukların bir tiyatro oyununda rol almak istemeleri üzerine yönetmen Akşen, “Elimizden gelen desteği veririz. Çocukların Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’ne tiyatro eğitimine gelmeleri elbette çok zor olacaktır.
Tiyatromuzun hocalarının ise buraya haftada bir gün gelerek ders vermeleri ve bir çocuk oyununu sahneye koymaları mümkün. Yeter ki, çocuklarımızdan böyle bir talep gelsin.
Belediye Şehir Tiyatrosu olarak amacımız da zaten yarımadada tiyatro izlemeyen
çocuk kalmasın. Oyuncu olmak isteyenlere de elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here