Karaova’da notlar alındı, artık hareket zamanı

Bodrum Belediye Başkanı Aras Esnaf ile bir araya geldiği buluşmalarına devam ediyor.  Bodrum merkez, Yalıkavak ve Gündoğan mahalle sakinleri ve çarşı esnafı ile geçtiğimiz günlerde buluşan Aras, bu hafta sonu Karaovalı  esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yaşanan sorunları dinleyen Belediye Başkanı konu ile ilgili notlar aldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Belediyesi Birim Müdürleri ve Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda, Karaova esnafının ve vatandaşların sorunları konuşuldu.

Pazar günü düzenlenen toplantıya katılım gösterdikleri için esnafa ve yöre halkına teşekkür eden Oda Başkanı Erdoğan Başeymez, Pazar kurulan pazar gününün hareketli geçtiğini işaret etti. Yaşanılan sıkıntıların, fiyat tarifeleri ile ilgili olduğunu dile getiren Başeymez özen gösterilirse sorunların ortadan kaldırılacağını ifade etti. Bayan işletmecilere ayrıca teşekkür eden Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez bayanların özenli tutumunu işletmelerinde gayet güzel işler yapıldığını söyleyerek övdü. Esnafın herhangi bir sıkıntısında, kurum olarak esnaf odası ve belediyenin, her zaman esnafın yanında olacağını dile getirdi.

Karaova Turizm ile gelişecek

Göreve geldiklerinden bu yana esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek yaşanan sorunlara hızla çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras  Önümüzdeki kısa sürede esnafın, hayatını kolaylaştırmaya çalışacaklarına değinerek  “Belediyenin işi, sizlerin hayatını kolaylaştırmak olacak” dedi.

Ekonomiye katkı sağlanacağı, kentin düzenleneceğini belirten Aras Mumcular’da yaşayan vatandaşların hayatına kolaylık getireceklerini söyledi.   Çocukların düzgün, temiz bir ortamda yaşamasını, güzel spor alanlarında oynamasını istediklerini vurgulayan Aras, sözlerine şu şekilde devam etti:”Aydınlık bir kentte, gece gündüz yaşanılsın, insanlarımız temiz işletmelerden hizmet alsınlar. Belediyemizin görevlerini biliyorsunuz; sizlere sosyal imkanlar, daha yaşanılası bir kent ve yaşam alanı sunmak. Niyetimiz bu yönde. Belediyenin kurulma amacı kimseyle ters gitmek değil, hizmet etmektir”.

Havanın ısınmasıyla birlikte biraz daha hareketlilik olacağına değinen Aras, Bodrum’da turizm faaliyetleri yoğun bir şekilde devam ettiğini, Karaova halkının da bu turizm gelirinden payını aldığını söyledi. Karaovalılara hitaben turizm merkezlerinde çalışan arkadaşlarımız var diyen Aras Mumcular bölgesinde de turizm faaliyetlerinden faydalananların olduğunun üstünde durdu.  Aras: “Biz turizmi burayla da buluşturacağız diye bir söylemimizle yola çıkmıştık. Biraz önce Pınarlıbelen Mahallesi’nde güzel bir piknik vardı, oraya katıldık. Bu tür faaliyetleri bütün köylerimize yaymak istiyoruz. Gelen misafirlerimize, köylerimizde yaşayan vatandaşımızın ürettikleri peynirini, yumurtasını, incirini, zeytinyağını, gözlemesini her şeyi onlara biz sunalım, satalım. En azından köydeki kadınlarımız, emeklerinin karşılığını alabilsinler en azından onlar da evinin bütçesine katkıda bulunabilsinler. Bunun için önümüzdeki süreçte bazı proje ve çalışmalarla size geleceğiz” dedi.

Her köyümüz bizim için değerli

Her mahallede o mahallenin özelliğine göre çeşitli etkinlikler yapacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Aras, “Ayrıca Mumcular bölgesinde, belediyemizin güçlü bir birimini oluşturacağız demiştik. Belediye birimini destekleyeceğiz ki vatandaşlarımız yorulmasınlar, Bodrum’a gelip gitmeye gerek duymasınlar. Bunların çalışmalarını yapıyoruz. Gelirken gördüm; mesela özellikle bulvarlar hala otlarla dolu. Hemen bir peyzaj çalışması başlatalım buralarda. Aydınlatmada sıkıntı varsa onları da tamamlayalım. Mumcular merkezi önce bir toparlayıp güzelleştirelim. Her türlü hizmeti sizlere getirmeye çalışalım.

Hep söyledik; halkın belediyeciliğini yapacağız, hizmeti halkın ayağına götüreceğiz dedik. Muhtarlarımızla şu anda iletişim içerisindeyiz. Güzel bir Muhtarlık İletişim Birimi kurduk. O arkadaşlarım, muhtarımızla birebir sürekli konuşuyorlar, sizlerin ihtiyaçlarını bizlere dile getiriyorlar” şeklinde konuştu.

Karaova Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda mahalle sakinleri, genel olarak mahallede bulunan tuvaletler, yollar ve pazar yeri ile ilgili konularda şikayetlerini dile getirdi. Toplantıdan sonra çarşıya gelen Başkan Aras, orada bulun tuvaletlerdeki ve meydandaki sıkıntıları yerinde inceleyerek muhtarlardan ve vatandaşlardan bilgi aldı.

Gündoğan’daki lültür merkezi spor salonu olacak

Hafta sonu Gündoğan Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlar ile Serbay Ilıcak Kültür Merkezinde bir araya gelen Ahmet Aras, vatandaşlardan gelen istek, talep ve şikayetleri tek tek dinleyerek notlar aldı. Gündoğan sahil şeridindeki yollar ve dere yataklarındaki sorunların birer birer projelendirerek çözüleceğini ifade eden Başkan Aras, toplantı sonrasında gelen talepler üzerine Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu. Bir takım aktivitelerin yapıldığı binanın çok amaçlı spor salonuna dönüştürülebilmesi için çalışma başlatıldı.

leave a reply