Kamyonet mağaza vitrininden işyerine girdi

Bodrum’da bir araç geceyarısından sonra bir mağazanın vitrininden içeri girdi. Kamyonetin kazayı yaptığı süreç güvenlik kamerası ile tespit edilirken sürücünün alkollü olduğu iddia edildi.  Sürücünün neden olduğu kaza sonrasında söz konusu işyerinde 30 bin TL hasar meydana geldiği ifadeler arasında yer aldı.

Kazanın Cumartesi gününü Pazar’a bağlayan gece saat 02.22’de yaşandığı Gece saatlerinde Derviş Görgün Caddesi üzerinden Cevat Şakir Caddesi’ne gelen kamyonetin, dönüş yapamayarak doğrudan cadde üzerinde faaliyet gösteren “Avantgarde Home” adlı işletmeye girdiği gözlendi.

Kamyonetin işletmenin vitrinini kırarak mağazada yer alan satıştaki ürünlere zarar verdiği yolunun üzerinde satışta olan koltuk, sandalye, halı, perde gibi pek çok ürüne hasar vererek kaçtığı yine güvenlik kamerasından izlendi.

Bir kaç süre duraklamanın ardından kaçtı

Kamyonetin sürücüsü işletme içerisinde  verdiği hasar sonrasında birkaç saniyelik duraksamanın ardından, aracını geri geri dışarı çıkararak olay yerinden kaçtı. Durumu fark eden Bodrum Kapalı Cezaevi’ndeki jandarma aracın plakasını aldı.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken, işyeri sahibi Burak Yılmaz işyerine geldiğinde büyük şok yaşadı. “Avantgarde Home” mağazasının sahibi Burak Yılmaz, Yıllardır mağazıcılık yaptıklarını. İstanbul gibi metropollerde mağazaları olduğunu böyle bir durumla ilk defa karşılaştıklarını dile getirdi.

Avangarde mağazasının sahibi Burak Yılmaz  6 sene önce de Bodrum’a yerleşerek Bodrum’daki mağazasını faaliyete geçirmişti.

Aracın ait olduğu firma sahibi zararı telafi edecek

Döşeme, perde ve dekorasyon konusunda hizmet veren mağaza Cumartesiyi Pazara bağlayan gece 02.22’de güvenlik kameralarısı görüntülerinde karşı caddeden gelen kamyonetin duraksamadan ön vitrinden mağazaya girip, hasara yol açtığı açıkça görülüyor.
Olay sonrası aracın plakasının ait olduğu işyeri ile bağlantı kurularak firma sahibine ulaşıldı. Olay yerine gelen firma sahibi mağazada meydana gelen hasarı kabul ederek bu hasarı tazmin edeceğini ifade etti.

leave a reply