KAHRAMANLARIN ANISINA KURU FASULYE PİLAV DAĞITILDI

Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıldönümünde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle kuru fasulye pilav dağıttı.
Cevat Şakir Caddesi’ndeki dernek binası önünde geleneksel olarak gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterdi. Sakarya Zaferi’nin ardından zaferi kazanan orduya verilen yemek olan kuru fasulye pilav dağıtılarak kahramanlar anıldı.
Etkinlik öncesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeleri Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. Daha sonra öğrenciler hep bir ağızdan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Ardından kuru fasulye, pilav ve ayran dağıtıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Ulusoy, yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Bugün Cumhuriyet’in 95’inci yıldönümünü kutluyoruz ve biz geleneksel 16’ıncı Cumhuriyet yemeğimizi Bodrum halkıyla, burslu çocuklarımız, gençlik birimimizle kutluyoruz. Bu kuru fasulye pilavın aslında çok büyük bir anlamı vardır. O yokluk ve yoksulluk içinde savaşan o orduya Sakarya Zaferi’ni kazandıktan sonra bir ziyafet verilmişti. Bu ziyafet kuru fasulye ve pilav ile şekersiz hoşaftan oluşur. İşte biz o kahramanları da böylece anıyoruz. Tabi ki bu etkinlikte 16 yıldır Bodrum belediyesi bize destek veriyor. Bize bu kuru fasulye pilavı da Kısmet Lokantası Orhan Dumanlı temin etti. Biz bu bağlamda destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.”

leave a reply