Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Kadın Girişimcilere Kredi

  • 15 Mart 2021
Kadın Girişimcilere Kredi
bodrumolay

Halkbank Çarşı Şube Müdürü Remzi Günhan, Kobi Müşteri İlişkileri Yöneticileri Şermin Erdem ve Ayşe Akpınar ile birlikte, 15 Mart Pazartesi günü, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u ziyaret etti. BODTO 3 No’lu Meslek Komite Başkanı ve TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Gamze Demirci ile TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Duygu Ağırman’ın da yer aldığı ziyarette Halkbank’ın Kadın Girişimciler için hazırladığı destek kredisi gündeme alındı.
Halkbank Çarşı Şube Müdürü Remzi Günhan, “Kadın Girişimci Kredisi’nin” Mal ve Hizmet Üretimi, serbest meslek ya da ticari faaliyete yönelik yeni bir işyeri açmak isteyen ya da bir iş fikrine dayalı olarak faaliyet gösteren gerçek/tüzel kişi işletme sahibi Kadın Girişimciler için hazırlandığını belirterek şunları kaydetti: “Bu kredi vadesi azami 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 36 ay olarak uygulanacaktır. Kredi aylık eşit taksitli olarak kullanılabilecek olup ödemesiz dönem olması durumunda faizler 3’er ayda bir tahakkuk ve tahsil edilecektir. Kadın girişimcilerimizin kullanabileceği azami kredi limiti işini kurmuş olan girişimciler için azami 100.000 TL, yeni iş kuran girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyet gösteren) için ise azami 50.000 TL’dir.”.
Bodrum’un aydınlık yüzü kadın girişimciler
BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Pandemi döneminde kadın girişimcilerimizi unutmayan Halkbank’a çok teşekkür ederim.” diyerek, şunlara işaret etti: “Bodrum’un aydınlık yüzü kadın girişimcilerin böyle bir desteğe ihtiyacı vardı. Umuyorum ki bu kredi desteği kendilerine de rahat bir nefes aldırır.”.
Girişimci kadınların artmasını dilediler
BODTO 3 No’lu Meslek Komite Başkanı ve TOBB Muğla Kadın Girişimciler İcra Komitesi Üyesi Gamze Demirci de kadın girişimcilere sağlanan bu avantaj için Halkbank’a teşekkür ederek, kadınların hayatın hemen hemen her dalında üretim yaptığına dikkat çekti. “Girişimci olmuş ve olmak isteyen kadınlarımız için sektörlerindeki faaliyetleri geliştirmek ya da sektöre giriş yapmak adına pandemi döneminde sağlanan bu destek derin bir nefes olacak.” diyen Demirci, iş hayatında daha aktif, daha yön verici girişimci kadınların artmasını dilediklerini belirtti.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ