bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kadem Mete: Yapacağımız hizmetlerle oyumuzu artıracağız

Kadem Mete: Yapacağımız hizmetlerle oyumuzu artıracağız
REKLAM ALANI

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 31 Mart 2019 yerel seçimlerini değerlendirdi. Mete Muğla’da Cumhur ittifakı olarak ilçelerde üç belediye ile girdikleri seçimden 7 ilçeyi kazanarak çıktıklarını söyledi.

Mete daha önceki açıklamalarında ilçelerde aldıkları oy oranını Büyükşehir’de almaları halinde seçimi Cumhur ittifakı olarak Muğla’da kazanacaklarını belirtirken, sosyal
medyada bağımsız aday Behçet Saatçı’nın balon anketler ile şişirildiğini
söylemişti.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yaptığı açıklamada “Öncelikle bir yerel seçim geçirdik. AK Parti olarak ülke genelinde girdiğimiz 15. seçimi de açık ara önde tamamladık. Cumhur ittifakı olarak halkın yüzde 52’ye yakın oranda oyunu alarak yine birinci parti olarak bu seçimi tamamladık. Muğla’ya gelecek olursak sağlıklı bir seçim geçirdik. Seçim süresi boyunca ilimizde hiç bir sorun yaşanmamıştır. Bunun için tüm Muğla halkımıza teşekkür ediyorum. AK Parti olarak Muğla’da girdiğimiz seçimler içerisinde hem sayısal, hem oransal hem de belediye başkanlığı olarak en başarılı seçimi geçirdik.

AK Parti olarak 2014 yerel seçimlerinde Muğla’da Seydikemer, Kavaklıdere ve Köyceğiz olmak üzere üç ilçe belediyesi kazanmıştık. Dün gerçekleşen seçimde ise Ortaca, Yatağan, Ula ve Dalaman ilçelerimizi de ekleyerek bu sayıyı yediye çıkardık.

Gönül isterdi ki bu ilçelerin tamamını kazanalım, Büyükşehir’i kazanalım. Bizim Muğla’da üç olan ilçe belediye sayımızı 7’ye yükseltmemizdeki başarının sırrı, şimdiye kadar hizmet ettiğimiz belediyelerdir.

Biz belediyecilikteki başarımızdan dolayı Muğla’da üç olan ilçe belediye başkanlığı sayımızı 7’ye çıkardık. Rakamsal olarak baktığımızda şimdiye kadar Ak Partili belediyeciliği ile yönetilen yerlerde oylarımız hep artmış.

CHP tarafından yönetilen ilçe belediyelerine baktığımızda bu ilçelerde oy oranları hep düşmüş. Şimdi bu oy oranları ile Muğla’da 7 olan belediye sayımızı gelecek seçimlerde daha da artıracağız.

Biz kaybettiğimiz ilçelerde de çok önemli oy artış oranı yakaladık. Biz Cumhur ittifakı olarak önümüzdeki süreçte ilk genel seçimlerde milletvekili sayımızı arttıracağız. Bunun yanında girdiğimiz ilk yerel seçimlerde ilçe belediye sayımızı artıracağız.

Mete “Behçet Saatcı sosyal medyada şişirildi”

Sizlerinde bildiği gibi Sayın Behçet Saatçı bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Özellikle sosyal medyada aşırı verilen reklamlar ve şişirilen anketler ile oy oranı çok yüksekmiş gibi gösterildi. Bu şekilde seçim mevcut başkan Osman Gürün ve Behçet Saatçı arasında geçiyormuş gibi bir algı oluşturuldu. Biz bunu seçim sürecinde anketlerin bir balon olduğunu Behçet Bey’in asla seçimi kazanacak bir oy oranı olmadığını halkımıza anlattık.
Kendi teşkilatımıza seçimde kendi oyumuza sahip çıktığımız takdirde büyükşehir seçimini kazanacağımızı söyledik.

İlçelerde belediye meclislerinde aldığımız oyları Büyükşehirde‘de alsaydık.Bugün Muğla Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Nil Hıdır olacaktı. Muğla’da kazandığımız belediyelerde
yapacağımız hizmetler ile Muğla’da başarılı olarak oylarımızı artıracağız” dedi.

Mehmet Nil Hıdır “Herkese teşekkür ediyorum”

Cumhur ittifakı Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Dr. Mehmet Nil Hıdır ise yaptığı açıklamada “31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. 3 aylık zaman zarfında Muğla’mız için koştuk, çalıştık, geçmiş beş yılın muhasebesini yaptık.

Hizmet alan, almayan tüm ilçeleri dolaştık. Projelerimizi anlattık. Ama asla yalan  söylemedik. Sonuçta alınan oy oranı halkın tercihidir. Seçimi kazanan arkadaşımıza ve ona oy veren tüm halkımıza demokrasi adına başarılar diliyorum. Önümüzdeki beş yılda geçmişteki yaptıkları hataları yapmayacaklarını ümit ediyorum. Seçim süresi boyunda hep yanımda olan Cumhur İttifakı’nın il başkanlarımıza, milletvekillerimize, il ve ilçe
teşkilatlarımıza, tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum “dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ