bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kabakum’da Özelleştirmeye Karşı Eylem

Kabakum’da Özelleştirmeye Karşı Eylem
allkaria

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkan 1 milyon metrekarelik alan içerisindeki Kabakum Plajı’nda yapılan eyleme CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin ve Suat Özcan, Parti Meclisi Üyesi Gizem Özcan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, partililer, çeşitli STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, “Şu an Yahşi’nin nüfusu 7 bin. Planlanan arazide yapılmak istenen nüfus artışı 5 bin ve üzeri. Yani bir Yahşi daha buraya yapılmaya çalışılıyor. Ne bir altyapı çalışması var. Burada bir rant yaratılmaya çalışılıyor. Yakın zamanda göreceksiniz. AKP burayı kreş, arıtma tesisi alanı gibi küçük metrekarelerle süslemeye çalışacak. Bu da bir oyunun parçası, bunun da farkındayız” dediği Kabakum’daki eylemde
“Bodrum’a ihanet ettirmeyeceğiz”, “Hayvanlarımızı nereye goycez”, “Ortakentimi bana bırak” yazılı dövizlerin açıldı.

“Biz zaten yıllardır Bodrum’da plansız büyüme ile, nüfus artışıyla, kıyılarda yapılaşma baskısı ve kıyıların kullanım problemleri ile ve altyapı problemleri ile uğraşıyoruz.” diyen ve konuyu belediye olarak yargıya taşıyacaklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada, “Bakıyorsunuz, hali hazır planlı alanlar, Bodrum’un kaldırabileceği kapasitenin çok üzerinde. Bir de plansız kamusal alanların tekrar imara açılması tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Tamamen bizim tasarrufumuz dışında, bize sorulmadan, kamuya sorulmadan, halka sorulmadan kamunun elindeki araziler imara açılıyor. Daha sonra da özelleştirme yoluyla satışa çıkarılmak isteniyor. Daha önce de burası ile ilgili kötü emelli girişimler oldu fakat o dönemki yöneticilerimiz bunun önüne geçti. Şimdi aynı kararlılıkla buranın ve bütün Bodrum’un kamusal alanlarının imara açılma tehdidiyle mücadele etmek zorundayız.” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu “Bugün tek adam rejimi tüm Muğla’yı işgal etmek istiyor ama CHP’yi unutuyorlar. Biz CHP olarak kesinlikle direneceğiz. Bugün tek adam rejimi tüm Muğla’yı işgal etmek istiyor ama CHP’yi unutuyorlar. Biz CHP olarak kesinlikle direneceğiz” dedi. Eylemde konuşan Muğla milletvekilleri, özelleştirme kararına karşı mücadele edeceklerini söylediler.

Parti Meclisi Üyesi Gizem Özcan da, “Bu bakmaya kıyamadığımız koylarda sırf belli bir zümre zenginleşsin, belli bir zümrenin amacına hizmet etsin, belli çıkar odakları kalkınsın diye tek bir kişinin iki dudağının arasındaki kifayete bakılarak projeler üretilmekte bunlar gelip bizim ülkemizde, bizim masalımızda farklı noktalarda çeşitli amaçlarla kullanılmaya çalışılmakta” dedi.

Eyleme, Ortakentli Mihriban Demirel’in gözyaşları damga vurdu. Tüm Bodrum’un özelleştirme kararına karşı çıkmak için Kabakum’da toplanması gerektiğini ifade eden Mihriban Demirel, “Ben doğma büyüme Ortakentliyim. Bu dağlar bizim. Tilkilerin, kirpilerin, kuşun, kurdun. Biz buraya sesimizi duyurmaya geldik. Burası ne AKP’nin, ne CHP’nin, ne bilmem kimin. Burası Bodrumluların” diye konuştu. Konuşmaların ardından eylem olaysız sona erdi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ