Jehan Barbur, kaleme aldığı şiirleri okudu

0

Bodrum’da düzenlenen şiir dinletisine katılan şarkıcı Jehan Barbur, hem şarkı söyledi hem de yazdığı şiirleri okudu.
Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Grubu, “Akşam Sefası Şiir Günleri” kapsamında “Jehan Barbur Şiir Dinletisi” etkinliği düzenledi.
Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki etkinlikte, şarkıcılık yönüyle tanınan Jehan Barbur, kaleme aldığı şiirlerini okudu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği dinletide Barbur, sanatseverlerin sorularına de cevap verdi.
Kendisini “Şarkılar yazıp söyleyen, arada biraz kitaplar karalayan biri” diye tanımlayan Barbur, şarkılarının yüzde 90’nını kendisinin yazıp bestelediğini söyledi.
Yılın büyük bir bölümünü Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’nde geçirdiğini belirten Barbur, “Bodrum 3 senedir evim oldu. Burası insanın insanla hemhal olduğu, bir araya geldiği bir yer. Daha beşeri bir yer.” dedi.
Etkinliğin sonunda sanatseverler Jehan Barbur ile günün anısına fotoğraf çektirdi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da İkinci Şubelerini Açtılar
Sonraki İçerikBODRUMSPOR, MANİSASPOR DEPLASMANINA HAZIRLANIYOR
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here