bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İyi Parti Bodrum’dan Meral Akşener’e Çağrı

allkaria

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Olağanüstü Kurultay kararı ile birlikte seçimlerde Genel Başkan Adayı olmayacağını açıklaması üzerine bir basın toplantısı düzenlendi. Bodrum Trafo Kafe’de düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetimi ve partililer katıldı.
24 Haziran Genel Seçimler sonrası İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Afyon Karahisar’da seçim sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla bir çalıştay gerçekleştirildiğini belirten İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;
“Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen bu çalıştayın sonucunda Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, tüzüğün kendisine verdiği yetkiyi kullanarak partimizi olağan üstü kurultaya götürme kararı verdi. Burada Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, siyasi partiler içerisinde demokrasinin gerçek anlamda örneğini teşkil eden demokratik bir harekette bulundu. Ancak hemen akabinde yapılacak olan bu olağan üstü kurultayda kendisinin aday olmayacağına dair bazı açıklamaları oldu. Her ne kadar Başkanlık Divanı, İl, İlçe ve tüm parti teşkilatlarının tek adaylarının Meral Akşener olacağını belirtmelerine rağmen, Genel Başkanımız aday olmayacağını beyan etti. Bizlerde Bodrum İlçe Başkanlığı olarak Bodrum Yarımadamızdan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e olan güvenimizi ve desteğimizi bir kez daha dile getirmek amacıyla bu basın toplantısını düzenledik. Toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim.”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapılacak olan olağan üstü kurultayda aday olmayacağına dair yaptığı açıklama üzerine İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan basın açıklamasını İYİ Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Av. Dilek Mirel toplantıya katılanlar için okudu.
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında;
“Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Misafirlerimiz,
Hepinizi sevgi, saygı ve en derin hürmetlerimizle selamlıyoruz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Hepinizin bildiği üzere, İyi Partimizin Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 12 Ağustos tarihinde olağanüstü kurultay yapma kararı almış ve bu kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklamıştır.
Bugün burada toplanmış olmamızın amacı; Bodrum İlçe Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bu kararına karşı beyanımızı kamuoyuyla paylaşmaktır.
Bilindiği gibi Afyon Karahisar’da 20-22 Temmuz tarihleri arasında seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bir Çalıştay düzenlenmiştir.
Bu Çalıştayın sonuç kısmında yapılan değerlendirmede, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener tüm sorumluluğu üzerine alarak, ‘‘Mahkeme, Kadıya Mülk Değildir’’ anlayışıyla, şahsına verilen yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı alarak aday olmayacağını bildirmiş ve aday olacak arkadaşlarına da başarılar dilemiştir.
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Genel Başkanımızın bu yaklaşımını, demokrasimiz ve Türk siyaseti açısından çok önemli ve anlamlı bir başlangıç olarak görüyoruz.
Çünkü Sayın Akşener’in kongre kararı Bundan sonra hiçbir siyasi parti liderinin, seçimden sonra sorumluluğu parti teşkilatlarına, adaylara, seçmenlere bırakmayacağının göstergesi olup, parti içi demokrasi konusunda diğer Siyasi partilere örnek oluşturacaktır.
Artık koltuğuna yapışan, özeleştiri yapamayan, sorumluluğu üzerine alma cesaretini gösteremeyen iktidarı en önemli amaç kabul eden siyasetçiler olamayacaktır.
Tarih; tüm engellemelere rağmen Siyasi parti kurup, 8 ay gibi kısa bir zamanda %10 oy alarak parlamento da güçlü bir grup kurduğu halde, bir liderin onurlu istifasına ve liderinin arkasında duran yılmaz güce tanıklık etmekte ve koltukta gözü olmayan bir liderin de olduğuna şahit olmaktadır.
Gelinen bu noktada; Biz İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, özellikle şunu yüksek sesle dile getirmek ve vurgulamak istiyoruz:
Hepimizin, bu partide siyaset yapma amacı, Meral Akşener’in attığı o cesur adımdır.
Biz, ülkemizin birliği, dirliği, selameti için, Meral Akşener’le yola çıktık, onunla yolumuza devam edeceğiz ve kendisine olan inancımız tamdır.
Hedefimiz Çağdaş, müreffeh, komşularıyla barışık, adaletli, umutlu ve cesur bir Türkiye’dir.
Bodrum, Atatürkçü, vatansever, modern, çağdaş, , insanların yaşadığı bir İlçemiz olup Türkiye’de çok önemli bir yere sahiptir. İlçe Teşkilatımız, Partimize katıldığımız ilk andan itibaren Meral Akşener’e güven ve bağlılığını tam olarak göstermiştir.
Bodrum 4-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için 100.000 imza kampanyasında Türkiye’de en fazla imzayı toplayan ikinci ilçe olmuştur.
Biz Bodrum İyi Parti İlçe Teşkilatı olarak ilk günkü azim ve inancımızla görevimizin başındayız.
Genel Başkanımız, Türk siyasetine yakışır, geleneklerine bağlı, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir Türk kadınıdır. Türkiye için bir umuttur ve milletimizde bir karşılığı vardır.
Mesaj herkesedir:
Genel Başkanımız, Sn. Meral Akşener, seçim sürecini başarılı bir şekilde, çok iyi idare etmiştir. Bundan, en ufak bir şüphemiz yoktur. İyi Parti, kalıpları kırmış, denklemleri bozmuş ve çıtayı yükseğe koymuştur.
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener,
‘‘Yükün dürüstlükse, gücün düşer belki ama başın düşmez’’ derler.
Biz, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, sizin önderliğinizde, Bodrum İYİ olacak, Muğla İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak sloganıyla, kutlu bir yola çıktık. Ve kararlıyız..!
Sizinle birlikte, bu ülkenin iktidarına talibiz. Birlikte mutlu, umutlu adaletli, güçlü Türkiye inşa edeceğiz. Amacımız, hedefimiz, gayretimiz budur.
Bu konuda, size ve kendimize olan güvenimiz tamdır.
Allah’ın izniyle de, bunu başaracağız.
12 Ağustos’ta yapılması düşünülen, Olağanüstü Kongre sürecinde, tekrar aday olmanız talebimizi ve size olan desteğimizin devam ettiğini buradan bildirmek istiyoruz.
“Daha yeni başlıyoruz”;
Yenileneceğiz…
Güçleneceğiz…
Mutlu bir Türkiye Olacağız… TÜRKİYE İYİ OLACAK!
TÜRKİYE SİZİNLE DAHA İYİ OLACAK.
Saygı ve Sevgilerimizle
İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ