İYİ Parti Bodrum Yönetiminde Görev Değişimi

İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığı için istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Bodrum yeni İlçe Başkanı Nevzat Kanber seçildi.

Pazartesi (bugün) öğleden sonra İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı binası’nda yapılan basın toplantısına İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Onur Şahbaz, yeni İlçe Başkanı Nevzat Kanber ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıyı bir konuşma ile açan Mehmet Onur Şahbaz, geçen yıl Aralık ayında kurucu ilçe başkanı olarak atandığı günden bu yana ekibiyle birlikte çok yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi. YSK’nın 1 Aralık tarihini kamu görevlileri ve seçimle göreve gelmiş il ve ilçe yöneticilerin istifasının son günü olarak açıkladığını hatırlatan Mehmet Onur Şahbaz, “Şahsım da İYİ Parti’nin Türkiye çapında başlattığı mücadeleyi, insanların özlemle beklediği siyaseti yapan, şeffaf, çağdaş Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkacak yönetimini, Bodrum Belediyesinde meclis üyesi olarak devam ettirmek için aday adayı olma kararı aldım. Bununla ilgili de 1 Aralık tarihi itibariyle İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettim” dedi.

Mehmet Onur Şahbaz, 1-15 Aralık tarihlerinin yerel seçimlerle ilgili başvuru aralığı olduğunu hatırlatarak “Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği ile ilgili adaylık başvuruları başlamış durumda. Bu ekibin içine girmek isteyen Bodrumlu vatandaşlarımızın aday adaylığı başvurularını İlçe Başkanlığımızda kabul ediyoruz” dedi.

Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetimi içersinde yapılan seçimde Nevzat Kanber’in yeni İlçe Başkanı seçildiğinin bilgisini verdi.

Partinin yeni İlçe Başkanı Nevzat Kanber ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı:

“Ben 1971 Bodrum doğumluyum. Ailem Bitezli Kanberler’dir. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Restaurant işletmeciliği yapmaktayım. 1 yıldan beri birlikte çalıştığım Mehmet Onur Şahbaz başkanıma çok teşekkür ediyorum. Çok hummalı şekilde çalıştık ve buraya kadar geldik. Mehmet Onur Şahbaz başkanımızı yönetim kurulunda onursal başkan olarak seçtik.” Ardından Nevzat Kanber, Şahbaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

“Ben bu partinin çatısı altından ayrılmış değilim.” diyen Mehmet Onur Şahbaz, “Sadece yasal zorunluluktan dolayı İlçe Başkanlığını bıraktım. Bu ekiple olan birlikteliğimiz devam edecektir. Bana desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımız, çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, basın mensuplarının belediye başkanlığı aday adaylığı ile ilgili soruya ise “Bu konuda hem şahsımın, hem de genel merkezimizin önümüzdeki süreçte görüşleri olacaktır ve sizlerle paylaşılacaktır. Süreç daha yeni başladı. Bugünden bir şey söylememiz çok doğru olmaz. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Bodrum halkımıza İYİ Parti çatısı altında projelerimizle, iyi belediyecilik vizyonumuzla iyi bir seçenek sunacağız. Bu konudaki çalışmalarımız genel merkezimizle, Bodrum İlçe Başkanlığımızla devam ediyor. Bugün sadece nöbet değişimi için buradayız. Nevzat arkadaşımıza yeni görevinde başarıla diliyorum” dedi.

Mehmet Tosun, Belediye meclisindeki bağımsız 9 üyenin İYİ Parti’ye katılıp katılmayacağı ile ilgili bir soruya ise,  “9 bağımsız meclis üyesi arkadaşımız, geçmişte birlikte hareket ettiğim ve etmeye devam ettiğimiz arkadaşlarımız. Biliyorsunuz, onlar daha önce siyaset yaptığımız partideki anti demokratik uygulamadan dolayı partilerinden istifa etmişlerdi. 31 Mart’a giden süreçte onlarla oturup önümüzdeki süreci değerlendiririz. Henüz bir değerlendirmemiz yok. Ama arkadaşlarımızla bir gönül birlikteliğimiz var. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımıza kapılarımız herzaman açık. Bu anlamda bir sınırlamamız yok ama henüz belirlenmiş bir isim de yok” diye konuştu.

leave a reply