bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İyi Parti Bodrum İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı Kuruldu

İyi Parti Bodrum İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı Kuruldu
bodrumolay

İYİ Parti Bodrum İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı kuruldu. Kuruluşş İyi Parti’nin ilçe binası bahçesinde kamuoyuna duyuruldu.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde İyi Parti İlçe binasının bahçesinde düzenlenen tören ile Bodrum İlçe Kadın Politikiları Başkanlığı oluşturuldu. İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, İyi Parti Muğla Kadın Politikaları Başkanı Gülgün Çolakoğlu, İyi Parti Milas İlçe Başkanı Sayın Kasım Özkan İyi Parti Bodrum Onursal Kurucu Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu üyeleri katıldı.
İyi Parti Bodrum İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı’na Nilay Konday seçildi.
Milletvekili  Metin Ergun’un yaptığı konuşmada “Biz Kurucu Genel Başkanı Kadın olan ilk ve tek siyaset partisiyiz. Siyaset tarihinde kurucu genel başkanı kadın olan ilk ve tek siyasi partiyiz. Dolayısıyla tırnak içerisinde “ Kadın Meselesi” dediğimiz bu hususta dikkatli ve duyarlı, ön görülü bir siyasi partiyiz. Türk tarihine baktığımız zaman, modernleşme hareketlerine baktığımız zaman Türkiye son 200 yıllık süreç içerisinde modernleşme döneminde Kadının toplum, cemiyet nazarındaki konumunun mücadelesi demektir. Türk kadının %38’i ne okul ne kamuda veya STK’larda değil, dolayısıyla bu rakam bizi dünya ile yarıştan koparan bir rakamdır. %38’lik rakam ne kadar düşer ise dünya ile rekabetimiz, yarışımız hızlanır ve daha olgun hale gelir. Biz İYİ Parti olarak bir farkındalık yaratmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.
KADINA KALKACAK EL DEVLET TARAFINDAN KIRILACAK
İlçe Başkanı Nevzat Kanber ise  “İktidara geldiğimizde bu yasanın tam olarak uygulanması ve kadına kalkacak elinde devlet tarafından kırılması için çabalayacağız. Kendi bünyesini, kültürünü kaybetmiş toplumlar yok olmaya mahkumdur. Bizler kendi örf ve adetlerimizden ayrılamayız. Kadınlar Anadır, Atadır, Başımızın tacıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ