bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İSTİKLAL MARŞINI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR

allkaria

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Bodrum’da “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.
3 gün boyunca Konacık Mahallesi’ndeki Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 28 ilkokul, 30 ortaokulun katılımıyla gerçekleşen yarışmada, öğrenciler, İstiklal Marşımızı en güzel şekilde okuyabilmek için çaba harcadı.
Katılan bütün öğrencilere katılım belgesi verildiği organizasyonda 26 Şubat günü yapılan ilkokullar arasındaki yarışmada birinci Zeyyat Mandalinci İlkokulu’ndan Batuhan Akil, ikinci Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu’ndan Ecrin Tekin, üçüncü ise Saliha Veysel Oktay İlkokulu’ndan Muhammed Miraç Kuzu oldu.
27 Şubat günü ortaokullar arasında yapılan yarışmada Vedat Türkmen Ortaokulu’ndan Elif Karademir birinci, Profilo Marina Ortaokulu’ndan Sıla Yılmaz ikinci, Mumcular Fuat Erten Ortaokulu’ndan Sude Perk ise üçüncü oldu.
Bugün liseler arasında yapılan yarışmada ise Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Seda Nur Faydacı birinci, Halil İbrahim İper-Adnan İper Anadolu Lisesi’nden Hamdi Can Tekin ikinci, Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’nden Bilge Sürmeli ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri ise 12 Mart tarihinde Herodot Kültür Merkezi’nde yapılacak olan anma günü programında verilecek.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında ayrıca; 1 Mart 2018 Perşembe ve 2 Mart 2018 Cuma günleri saat 10:00’da Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan kitapla ilgili yazılı sınav yapılacak. Dereceye giren öğrenciler yapılacak olan İstanbul gezisinde Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyaret edecek.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ