Bodrum Uçağına Yıldırım İsabet Etti

0

Bodrum’a gelmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından 13.45’te havalanan Pegasus şirketine ait yolcu uçağa Bodrum Havalanına inişe geçtiği sırada Yıldırım İsabet etti.

İçindeki yolcularla birlikte Bodrum Havaalanına inişe geçtiği sırada kanadına yıldırım isabet eden yolcu uçağının pilotu sarsılan uçağı, tekerleklerı açık olmasına rağmen tekrardan kaldırarak İzmir Adnan Menderes Havaalanına indirdi.

Kaptan pilot kanadına yıldırım isabet eden ve büyük bir sarsıntı geçiren uçağı tekrar havalandırırken yaptığı anonsta, “Bodrum’a inemiyorum. Görüş sıfır. Sizlerin selameti için uçağı İzmir’e yönlendiriyorum” dedi.

16.30’da  İzmir Adnan Menderes Havaalanına inen uçağın yolcuları burada uçaktan alınarak bekletildi. 18.30’da başka bir Pegasus havayoluna ait uçaa bindirilen Bodrum yolcuları bir saat sonra sağ salim Bodrum havalanına iniş yaptı.

Yıldırımın düştüğünü gözleriyle gördüğünü söyleyen yolcular, pilotun büyük bir soğukkanlılıkla iniş yapan uçağı tekrar kaldırarak İzmir’e götürmesinin büyük bir başarı olduğunu söylediler.

Paylaş
Önceki İçerikHortum Bodrum’a kadar geldi, yön değiştirdi
Sonraki İçerikAkut, Mahsur Kalanları Botla Kurtardı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here