Bodrum Uçağına Yıldırım İsabet Etti

Bodrum’a gelmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından 13.45’te havalanan Pegasus şirketine ait yolcu uçağa Bodrum Havalanına inişe geçtiği sırada Yıldırım İsabet etti.

İçindeki yolcularla birlikte Bodrum Havaalanına inişe geçtiği sırada kanadına yıldırım isabet eden yolcu uçağının pilotu sarsılan uçağı, tekerleklerı açık olmasına rağmen tekrardan kaldırarak İzmir Adnan Menderes Havaalanına indirdi.

Kaptan pilot kanadına yıldırım isabet eden ve büyük bir sarsıntı geçiren uçağı tekrar havalandırırken yaptığı anonsta, “Bodrum’a inemiyorum. Görüş sıfır. Sizlerin selameti için uçağı İzmir’e yönlendiriyorum” dedi.

16.30’da  İzmir Adnan Menderes Havaalanına inen uçağın yolcuları burada uçaktan alınarak bekletildi. 18.30’da başka bir Pegasus havayoluna ait uçaa bindirilen Bodrum yolcuları bir saat sonra sağ salim Bodrum havalanına iniş yaptı.

Yıldırımın düştüğünü gözleriyle gördüğünü söyleyen yolcular, pilotun büyük bir soğukkanlılıkla iniş yapan uçağı tekrar kaldırarak İzmir’e götürmesinin büyük bir başarı olduğunu söylediler.

leave a reply