bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İŞKUR üniversite mezunu gençlerin işe ilk adımında destek veriyor

İŞKUR üniversite mezunu gençlerin işe ilk adımında destek veriyor
REKLAM ALANI

İşe İlk Adım Projesi ile, yüksekokul veya fakülte mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerin işbaşı eğitim programları ile mesleki deneyim ve tecrübe kazanması sağlanacak.

“Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yer alan ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’nin yürüttüğü program süreleri en az 3 ay olarak düzenlenecek. Mesleklere göre göre farklılaşabilecek.

Program süresince gençlerin genel sağlık sigortası ve günlük 77.70 TL cep harçlıkları İŞKUR tarafından karşılanacak.

Program sonrasında işverenlerden bu kişileri, program süresi kadar istihdam etmeleri talep edilecektir. Zorunlu istihdam süresinden sonra ise on iki ay süreyle işverenlerin bu kişileri istihdam etmeye devam etmesi beklenecektir.

Zorunlu istihdam sürecinde ödenecek net asgari ücretin yüzde 50’sine karşılık gelen tutarı İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak.

Zorunlu istihdam sürecinden sonra işveren tarafından on iki ay süreyle bu kişileri istihdam etmeye devam edeceğine dair taahhüt verilmesi ve İl Müdürlüğü ile yeni bir sözleşme imzalanması durumunda istihdam edilecek bu kişiler için on iki ay süresince net asgari ücretin yüzde 25’i İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaya devam edecek.

Programa başvurular 28/02/2019 tarihine kadar geçerlidir. Gençler ve işverenler söz konusu programdan yararlanmak için İŞKUR’a başvurularını yapabilir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ