İşçilerden, okul inşaatında ücret eylemi

0
34

Milas’ta, 3 aylık ücretlerini alamadıklarını ileri süren 28 işçi, çalıştıkları 3 katlı okul inşaatının tepesine çıkıp, eylem yaptı. Yüklenici firma yetkilisinin ücretleri ödeme sözü vermesi üzerine ikna olan işçiler, 2 saat sonra eylemlerini sonlandırdı.
Kars’tan gelerek 3 aydır Milas ilçe merkezindeki özel bir kolej inşaatında çalışan 28 işçi, 3 aydır ücretlerinin denmediğini ileri sürüp, dün saat 17.00 sıralarında, çalıştıkları inşaatın 3. katına çıkıp, eylem yaptı. Paralarının ödenmemesi halinde, atlayıp intihar edeceklerini söyleyen işçileri gören çevredekiler, durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yaklaşık 2 saat süreyle, işçileri inmeleri için ikna etmeye çalıştı, ancak sonuç alamadı. Soğuk havaya rağmen inmeyen işçiler, toplam 100 bin lirayı bulan ücret alacaklarının ödenmesini istedi. Daha sonra inşaatın yüklenici firma yetkilisi olay yerine gelerek işçilerle görüştü. Yetkilinin daha önce işçi temsilcisine toplam 50 bin liralık bir ödeme yaptığını belirtip, kalan alacaklar için de ödeme sözü vermesi üzerine, işçiler ikna olup 2 saat sonra eylemlerine son verdi.

Paylaş
Önceki İçerikSAĞLIK VAKFI’NDAN TİCARET ODASI’NA SERAMİK PANO
Sonraki İçerikYelkencinin otomobilinde kundaklama şüphesi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here