bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İşçi parası ödemeden maaş almam

İşçi parası ödemeden maaş almam
pisisoft

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, “Milas Belediyesinde çalışan personelin maaşlarını ödemeden maaşta almam, o makam arabasına da binmem” dedi.

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı: Milas Belediyesinde çalışan personelin maaşlarını ödemeden maaş da almam, o makam arabasına da binmem.

Yaklaşan yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren AK Parti Milas Belediye Başkanı Barış Saylak, ilçe genelinde mahallelerde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kez Damlıboğaz ve Ovakışlacık Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlarla buluşan Saylak, büyük bir coşkuyla karşılandı.

Vatandaşların kendisine gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle teşekkür eden Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmalarda bir dizi açıklamalarda bulundu. Milas Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı işçinin ve memurların maaşlarının ödenemez duruma geldiğine dikkat çeken Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, “Milaslı vatandaşlarımın yetki vermesiyle birlikte Milas Belediyesi Başkanı olduğumda herkes görecek. Ben işçimin memurumun maaşlarını ödemeden bir kuruş ne maaş alacağım ne de o makam arabasına binerek gezmeye gideceğim” dedi.

“Satılan arazilerde doğmamış bebeğin bile hakkı var”

Milas Belediyesi’nin 130 Milyon TL borcu olduğunu ve bu borcun seçime kadar daha da artacağına dikkat çeken Başkan Adayı Saylak; “belediyenin borçları mahallelerimizin taşınmazlarını satılarak ödenmez, ödenemez. Bu yerlerin satılmasından önce birçok kez rica ettim satmayın, satılacak ise seçimlerden sonra vatandaşın yetkisini alacak olan isim değerlendirsin dedim ama ısrarla yerleri sattılar. Ben belediye başkanı olduğum anda göreceksiniz bir metre kare yer satmayacağım” diyerek, satılan yerlerde ilgili mahallelerde ikamet eden herkes ile doğmamış bebeğin bile hakkı olduğunu söyledi.

“Katılımcı bir yönetim anlayışı ile çalışacağız”

Milas Belediyesi Meclisi yada encümen toplantılarında ilgili mahalleler hakkında kararlar alınırken o mahallenin muhtarlarının da toplantılara davet edilmediğine dikkat çeken Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, şunları söyledi:
“Göreve gelir gelmez bu süreç değişecek ve muhtarlarımız ile ilçemizdeki sivil toplum örgütleri yönetim anlayışımızın en büyük destekçileri ve katılımcıları olacak. Alınacak olan kararlarda herkesin söz hakkı olacak ve Milas Belediyesi’ni dolayısı ile ilçemizi hak ettiği yere birlikte taşıyacağız. Bunu başaracak güçte ve kararlılıktayız.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ