bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İşadamı Cinayetinde Kayınpeder Özür Diledi

İşadamı Cinayetinde Kayınpeder Özür Diledi
REKLAM ALANI

Bodrum’da işadamı Ali Özdemir’in, arkadaşı Mustafa Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesi ile ilgili davanın ilk duruşması yapıldı.

Tutuklu sanık Mustafa Ö. “Ali’nin bizim evimize girdiğini ve T.S. ile birlikte üst kata çıktıklarını gördüm.

Ancak herhangi bir şekilde Ali’nin T.S.’nin karşısında durup pantolonunu indirdiğini görmedim. Böyle bir olay olmadı. Ben bu olayı ifademde abarttım” diyerek emniyetteki ifadesini bu değişiklikle tekrarladı.

Diğer tutuklu sanık, Mustafa Ö.’nün eski kayınpederi A.S. ise, “Ben Ali Özdemir’in ailesinden özür diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Böyle bir olmasaydı çok iyiydi ama oldu” dedi.

Unlu mamuller ve pastahane zinciri sahibi ve Bitez Mahallesi’ndeki bir beach club’ın işletmeciliğini yapan, 2 çocuk babası Ali Özdemir, geçtiğimiz yıl 6 Ocak’ta ortadan kayboldu.

Yakınlarının kayıp ihbarı üzerine işadamı Özdemir için arama çalışması başlatıldı. Özdemir’in kaybolmasının ardından 12 Ocak’ta da eski ortağı kafeterya işletmecisi Mustafa Ö., tarım ilacı içerek, intihar girişiminde bulundu.

Mustafa Ö., tedavisinin ardından 15 Ocak’ta Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek, Özdemir’i evde tabancayla vurup öldürdüğünü itiraf etti.

Mustafa Ö., itirafından sonra Özdemir’in cansız bedenini sakladığı yeri de gösterdi. Özdemir’in cesedi, Çırkan Mahallesi Pedasa yamaçlarında bulundu.

Olayla ilgili olarak, Mustafa Ö. dışında eşi T.Ö. (36), kayınpederi A.S., kayınvalidesi F.S., baldızı K.S. ve arkadaşı J.D.’nin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Mustafa Ö. ile kayınpederi A.S. tutuklandı. Sulh ceza hakimliğindeki ifadesinde T.Ö., eşi Mustafa Ö.’nün eski ortağı Ali Özdemir ile olan ilişkisini anlattı.

Yasak aşkı itiraf eden T.Ö. ile F.S., K.S. ve Rus avukat A.K.’nin de aralarında bulunduğu 10 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ali Özdemir’in cenazesi, ailesinin oturduğu İzmir’in, Kemalpaşa ilçesinde toprağa verildi. Yaşananların ardından T.Ö. Bodrum Aile Mahkemesi’ne başvurup, eşi Mustafa Ö.’den geçtiğimiz nisan ayında anlaşmalı olarak ilk celsede boşandı.

Mahkeme çiftin tek çocukları 10 yaşındaki D.Ö.’nun velayetini, boşandıktan sonra kızlık soyadını kullanmaya başlayan anne T.S.’ye verdi.

Bodrum Cumhuriyet Savcılığı, iş adamı Ali Özdemir’in, arkadaşı Mustafa Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilgili soruşturmayı bir süre önce tamamladı. Mustafa Ö., kayınpederi, kayınvalidesi ve baldızının da aralarında olduğu toplam 6 kişi hakkında dava açıldı.

İddianamede, Mustafa Ö.’ye ‘haksız tahrik altında tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan 24 yıl hapis cezası istendi. Ayrıca, kayınpederi Arif S. ve baldızı K.S.’nin ‘kasten öldürmeye yardım etmek’, kayınvalidesi F.S.’nin ise ‘suç delillerini yok etmek’ suçlarından cezalandırılması talep edildi. Mustafa Ö.’nün eski eşi T.S. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

İlk duruşma 2 Ocak’ta yapıldı

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Mustafa Ö. ve A.S., tutuksuz sanıklar K.S., F.S. ve İ.A. ile avukatları, Ali Özdemir’in yakınları ve avukatları katıldı.

Tutuksuz sanık J.D. ise duruşmaya gelmedi. Tutuklu sanık Mustafa Ö.’ye savcılık ve emniyetteki ifadeleri soruldu. Bu ifadelerini kabul eden Mustafa Ö., o gün yaşananları tekrar anlattı.

Mustafa Ö. daha önce sadece bir noktada yanlış ifade verdiğini belirterek, “Ben yılbaşından önce T.S.’nin telefonunda sadece Ali’ye gönderdiği resimleri gördüm. Herhangi bir mesajlaşma görmedim. 5 Ocak 2018 tarihinde ben tost yaptırmaya giderken, Ali’nin bizim evimize girdiğini ve T.S. ile birlikte üst kata çıktıklarını gördüm. Ancak herhangi bir şekilde Ali’nin T.S.’nin karşısında durup pantolonunu indirdiğini görmedim. Böyle bir olay olmadı. Ben bu olayı ifademde abarttım” dedi.

Mustafa Ö. cinayet aleti silahı ne yaptığı konusundaki soruya ise, “Olaydan sonra silahı almadım ve denize atmadım” dedi.

Kayın pederden özür

Mustafa Ö.’nün ardından, eski kayınpederi A.S. savunmasını yaptı. A.S. cinayet silahını kendisinin aldığı yönünde ifade veren Mustafa Ö.’nün iddialarını kabul etmeyerek, “Ben silahı hiç görmedim. Ayrıca olaydan sonrada silahı ben almadım. Mustafa Ö.’nün bu yöndeki beyanını kabul etmiyorum. Ben eve gidip duş aldıktan sonra kesinlikle eşime, üzerimde bulunan mont, pantolon ve diğer kıyafetleri vererek yıkamasını söylemedim. İkinci kez evlerine geldiğimde ben Mustafa Ö.’nün temizlik yaptığını da görmedim” dedi.

Sanık A.S. son olarak, “Ben Ali Özdemir’in ailesinden özür diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Böyle bir olay olmasaydı çok iyiydi ama oldu” dedi.

Baldız ve Kayınvalide ifadelerini tekrar etti

A.S.’nin ardından Mustafa Ö.’nün eski baldızı sanık K.S. ifade verdi. K.S.’de daha önce verdiği ifadeleri tekrar ettiğini söyledi. Daha sonra Mustafa Ö.’nün eski kayınvalidesi sanık F.S.’nin ifadesi alındı. F.S. tansiyon hastası olması nedeniyle ilk verdiği ifadelerde bazı yanlışlıklar olabileceğini belirtti.

Olayla ilgili bildiklerini anlatan F.S. ifadesinin sonunda, “Ben 11 aydır kadın başıma kahvehane işletiyorum. Adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bizler kendi halinde yaşayan insanlardık” dedi.

F.S.’nin ardından Mustafa Ö. ve eski eşinin arkadaşları sanık İ.A.’nın ifadesine geçildi. İ.A.’da daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini söyledi.

Duruşmada konuşan iş adamı Ali Özdemir’in ağabeyi Şaban Özdemir ise, olayın bir namus cinayeti olmadığını belirterek, “Ben olayı görmedim. Olayın maddi sebepleri olduğunu düşünüyorum. Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum” dedi.

Tutuksuz sanık J.D.’nin zorla getirilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 3 Ocak Perşembe günü devam edilmek üzere erteledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ