bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

İŞ YERİ SAHİPLERİNE YENİ PROGRAM

İŞ YERİ SAHİPLERİNE YENİ PROGRAM
REKLAM ALANI

İmalat sektöründe hizmet veren işyeri sahiplerine KOSGEB tarafından yürütülen KOBİ Gelişim (KOBİGEL) Destek Programı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda yenilenen ve kolaylaştırılan KOSGEB destekleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Toplantıya KOSGEB Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın ve ilçedeki imalat sektöründe hizmet veren yaklaşık 55 işyeri sahibi katıldı. KOSGEB Uzmanı Derya Delice Altunbağ, katılımcılara KOBİ’ler ve KOSGEB ile ilgili genel bilgiler verdi. İkinci kısımda programın detayları ve son bölümde de proje hazırlanırken dikkat edilmesi gerek hususlara değinildi. KOSGEB Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın, yeni destek programının geçen yıl yürürlüğe girdiğini belirterek “KOBİGEL’in bu sene ilk çağsına Eylül’ün 11’inde çıkıldı. İmalat sektöründe hizmet verenlere yönelik bir program. Programa, imalat sektöründe faaliyet gösteren işletmeler KOBİ ölçeğindeki işletmeler başvuru yapabilecek. İşletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilebilecek” dedi. İşletmelerin, dördüncü sanayi devrimine hazırlık, üretimde nesnelerin interneti uygulamaları, orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması, katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş, ihracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım, mikro ölçekli işletmelerde tasarım – mühendislik imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme, bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi, enerji verimliliğinin arttırılması ve yeşil üretime geçiş konularında projeler üreterek programa katılabileceği bildirildi. Proje çağrısı için başvuru tarihi 20 Ekim saat 23.59 olup son başvuru tarih ve saatinden önce onaylanmayan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ