İranlı düzensiz göçmenler lüks minibüste yakalandı

Bodrum Torba uygulama noktasında lüks minibüsü durduran ekipler kiralık lüks minibüste 11 düzensiz göçmen yakaladı.

0
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kiralık lüks minibüste 11 İran uyruklu düzensiz göçmen ile bu kişileri yurt dışına çıkarmaya çalıştığı iddia edilen İran uyruklu sürücü G.H yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen G.H, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )
Bodrum’da  kiralık lüks minibüste 11 düzensiz göçmen yakalandı.
Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, göçmen kaçakçılığına yönelik çalışmalar kapsamında, Torba uygulama noktasında kiralık lüks minibüsü durdurdu.

Minibüste, 11 İran uyruklu ile bu kişileri yurt dışına çıkarmaya çalıştığı iddia edilen İran uyruklu sürücü G.H’yi yakaladı.

Araçta, 12 can yeleği, 5 litrelik su şişelerinde 40 litre benzin, iki otomatik pompa, iki bot küreği ve kaçabilmelerine yarayacak malzemeler ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen G.H, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Düzensiz göçmenler ise İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikVali Civelek Karne Heyecanına Ortak Oldu
Sonraki İçerikBodrum’da öğrencilerin okuma sevinci
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here