İki Yaka iki yüzücümüzün kulaçları ile birleşti

İki Yaka Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde uzun mesafe yüzücüleri Aysu Türkoğlu ve Bengisu Avcı Denizciler  Derneği sponsorluğunda Karşı Yaka’dan Kumbahçeye yüzdü.

Kumbahçe’de 20-21 Nisan tarihlerinde düzenlenen İki Yaka Kültür Festivali değişik etkinliklerle pazar günü de devam etti. Festival çerçevesinde iki uzun mesafe yüzücümüz Kos-Bodrum arasını kulaçları ile bir araya getirmek istedi. Aysu Türkoğlu ve Bengisu Avcı önceden alınan izinlerle 20 Nisan akşamı Denizciler Derneği’ne tahsis edilen Bodrum Belediyesi okul gemisi ile KOS’a uğurlandı.

Gece boyunca hazırlıklarını tamamlayan yüzücüler Yunan yetkililerinin 2 m’yi aşan dalgalar ve kötü hava muhalefeti dolayısı sorumluluk alamayacağını söyleyerek izin vermemesi üzerine Türk karasuları başlangıcında tekneden atlayarak Bodrum’a yüzdü.

Uzun mesafe yüzücüsü Aysu Türkoğlu ve Bengisu Avcı  iki saate yakın bir süre içinde yaklaşık 4 deniz mili (7,408 km) yüzerek Kumbahçe sahiline ulaştı.  Kumbahçe sahilde Leman Kültür’ün önüne çıkan yüzücüler tezahüratlarla karşılandı.

leave a reply