bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

II. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması…

II. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması…
dr mehmet aşık

Bodrum Deniz Müzesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Programları dahilinde düzenlediği “Mavi Yolculuk” konulu resim 2. yarışmasının son katılım tarihi 1 Haziran 2021.

 Bu yıl 2.’sini düzenlenen BDM Çocuk Resim Yarışması’nın konusunun “Mavi Yolculuk” olarak belirlenmesi, 1940’larda Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı ile Bodrum’da başlayan Mavi Yolculuk hareketinin önemini çocuklara öğretmek, yaşadıkları kentin bu değerini korumaları için bilinç oluşturmak amacını taşıyor. Teşvik ettiklerimiz ise, çocukların Mavi Yolculuk’la ilgili araştırma yapmaya yönlendirilmeleri, Bodrum Deniz Müzesi’nde bulunan model tekne koleksiyonu ve Halikarnas Balıkçısı koleksiyonundan faydalanılması, Mavi Yolculuk ile ilgili kitapların taranması, internet üzerinden araştırma yapılması ve öğretmenlere danışılması.

3 (üç) kategoride gerçekleşecek yarışmaya Bodrum Yarımadası genelinden İlkokul Öğrencileri (3. ve 4. Sınıflar) ve Ortaokul Öğrencileri (5. & 6. ve 7. & 8. Sınıflar) katılabiliyor.

Katılım sağlamak isteyenler yarışma şartnamesine www.bodrumdenizmuzesi.com müze web sitesinden ulaşabiliyor. Resimlerin 1 Haziran 2020 tarihine kadar Bodrum Deniz Müzesi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

 Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Musa Köksal ve Dr. Öğr. Gör. Barış Yılmaz, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu’nun seçici kurulu oluşturduğu yarışmasına, Bodrum Ticaret Odası, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrum Spor Yelken Şubesi sponsor oldu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ