bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

HÜSNİYE KAYA İLK KİTABINI İMZALADI

HÜSNİYE KAYA İLK KİTABINI İMZALADI
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi eski üyelerinden turizmci Hüsniye Kaya, ilk kitabı “Bulutları Aralayan O Kadın”ı okurları için imzaladı. Hüsniye Kaya, kitabında 2009 Yerel Seçimleri öncesi, o dönem Demokrat Partili olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un CHP’ye geçişinin son anda nasıl iptal olduğunu da kitabında yazdığını anlattı.
2007 yılında siyasete başladığı günden bu yana verdiği mücadeleyi, siyaset sahnesi içerinde yaşananları anlattığı kitabını imzalayan Hüsniye Kaya,  Azka Otel’de düzenlediği imza gününde kitabını okurları için imzaladı.
Hüsniye Kaya, “Kitabımda 2007 yılında milletvekili adayı olduğum zamandan bu yana başlayan siyasi mücadelemi anlattım. Daha önce de siyasi bir mücadelem vardı, ama çalışmalarım siyasi bir etiket altında ilk defa o zaman başladı. 2007’den bugüne kadar, durmaksızın, 11 yıldır milletvekilliği adaylığım, parti meclisi üyeliğim, televizyonculuğum yani her platformda verdiğim mücadeleyi biraz tatlı, biraz sitemli, biraz düşündürücü, biraz da siyasi sırları afişe ederek anlattığım bir kitap çıkardık. Emeklerimin kelimelere sığdırılmış hali oldu ama okuyanlar için umut verici, kadınların aslında isterlerse ne kadar mücadele edebileceğini gösteren bir yol haritası oldu. Kitap kadınlar için mücadele açısından bir ilham kaynağı. Kadınlar, 2 ayağının üzerinde durabilen mücadeleci, sağlam olmak zorundalar ki yeni nesillerimiz, donanımlı, kültür seviyesi yüksek, eğitimli nesiller olabilsin” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti;
“Çok hızlı bir çalışma oldu, 3 buçuk ay gibi kısa bir zamanda çıkardık. 3 buçuk ayda bir kitap çıkar mı diye edebiyat içinde olanlar eleştiri getirebilirler ama yaşanılmış bir şeyin kaleme dökülmesi çok daha kolay oluyor. Ancak geri dönüp unuttuğunuz anekdotlar varsa onlar araya alıyorsunuz. Onun dışında eliniz kalem kağıt tutuyorsa, yaşananları da siz biliyorsanız bunu kitaplaştırmak çok kolay zaten. İkinci kitap iyi olur ama sanıyorum onun için de 11 sene daha lazım”
Kitabında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile ilgili bir detay olduğunu anlatan Hüsniye Kaya, Kocadon’un 2009 seçimlerinde CHP’ye geçmesinin son anda gerçekleşmediğini söyledi ve “Ben 2008-2010 yılları arasında parti meclisi üyesiydim. O dönem sevgili başkanın CHP’ye geçmesi için bir takım diyaloglar oldu. Kendisi zaten CHP’ye uzak bir insan değil, bütün Bodrumlular bunu biliyorlar. Tam da öyle bir noktaya geldik. Kendisi dönemin genel başkanı Deniz Baykal’ı havalimanında karşıladı. Deniz Bey de ona iade-i jest yaptı. Belediyede bir ziyarete geldi. O gece bir şey konuşulacaktı ve kendisine rozet takılacaktı. Ama ne olduysa o gece bir takım iç siyasi dinamikler harekete geçip bizim hazırladığımız bu olayın hayata geçmesine engel oldular. Kimler engel oldu, nasıl oldu, o da bu kitapta var” dedi.


Fotoğraflar Leyla Duman

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ