Hıdır sorunu yaşayandan alıp, çözümü bilene soracağız

Sorunları dinliyor, talepleri alıyoruz. işin ehilleri ile projelerimizi hazırlayacağız. Sorunu yaşayandan alıp, çözümü bilene sormak ana gayemiz olacak

Dr. Hıdır Saburhane’den Muğla’yı dinledi.  Muğla AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır Menteşe’de incelemelerde bulundu. Saburhane Caddesi’nde tarihi muğla evleri, Saburhane Deresi ve Değirmendere Kanyonu ile ilgili gözlem yapan Hıdır’ın yanında Büyükşehir Belediye  Meclis Üyesi Eray Çiçek ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Topbaş vardı.

Kanyonda gölete kadar giden Başkan Adayı Dr. Hıdır değirmenden itibaren yapılacak düzenleme ile rekreasyon (piknik ve yeşil) alanların planlanabileceğini dile getirdi. Kanyondaki trekking (yürüyüş) yolu ile birlikte Saburhane’nin tarihi kentsel dokusunun korunarak öne çıkarılacağı, konut restorasyonları ile daha sağlıklı yaşanabilir bir habitat oluşturma düşüncesini dile getirdi.

Sokakta karşılaştığı vatandaşların gerek büyükşehir gerekse Menteşe Belediyesi ile ilgili sorunlarını ve taleplerini alan Başkan Adayı Dr. Hıdır belirtilen sıkıntılarla ilgili çözüm arayışı içerisinde olacaklarını belirtti.

Vatandaş doğalgaz bekliyor

Hıdır vatandaşlardan aldığı talepleri ise şöyle dile getirdi: “Vatandaşlarımız bizden doğalgaz bekliyorlar. Ayrıca özellikle yaşlı vatandaşlarımız çarşıya pazara rahat ulaşabilmek için dolmuş hatlarının buralara yerleştirilmesini, gün içerisinde aktif olarak sosyal hayata dahil olabilmeyi talep ediyor.

İtfaiyenin giremeyeceği kadar dar sokakların genişlemesini istiyor, çıkabilecek olası bir yangına karşı çözüm bekliyorlar. Evlerin bakımsız yapısı, sokaklarda kaldırım taşlarının düzensizliği de daha iyi hizmetleri vatandaşlarımıza sunmanın mümkün olduğunu anlatıyor.

Bugün Muğla’nın kalbi olan Saburhane’de olmak, buradan güzel Muğla’mıza bakmak bizleri mutlu kıldı. Değirmedere Kanyonu’nda yapılacak düzenleme ile bu keyfi sadece Muğlalı vatandaşlarımız değil dünyanın dört bir yanından çevre ilçelerimize gelen turistler de tadabilir dedik ve bunun hayalini kurduk, yüzümüz güldü.

Üniversite ile bütünleştirmek önemli

Ayrıca bir bölümünü, özellikle Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’ni, merkeze taşımayı planladığımız Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarının kente entegre olması hususunda da burada yapılacak düzenlemelerin önem arz edeceğini düşünüyorum.

Bir de sağlıkla ilgili önemli bir talepleri var; burada yaşayan vatandaşlarımızın, Hacı Rüstem, Müştak Bey, Karşıyaka mahallesi sakinleri için Kışla Parkı içerisinde yer alan Aile Hekimliğine ulaşmak zor geliyormuş.

Bu mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızın sayısının Saburhane merkez kılınarak açılacak yeni bir Aile Hekimliği merkezine yeter sayıda olduğunu ifade ettiler. Bu taleplerini ben de en kısa sürede İl Sağlık Müdürümüz Sayın İskender Gencer’e ileteceğimi belirttim. Dilerim kısa sürede bu sıkıntıları giderilir.

Tüm bunları sizlerle paylaşırken şunu önemle belirtmek isterim ki; şimdilerde sadece vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor, taleplerini not alıyoruz. Böylece oluşturacağımız bilgi havuzunu işin ehilleri ile masaya yatırıp projelerimizi bu sayede hazırlayacağız. Sorunu yaşayandan alıp, çözümü bilene sormak ana gayemiz olacaktır. Bundan da Muğla’mız kazanacaktır” ifâdelerine yer verdi.

leave a reply