bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Hıdır, “Ölüdeniz sahipsizlikten ölüyor” dedi

Hıdır, “Ölüdeniz sahipsizlikten ölüyor” dedi
pisisoft

Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır seçim çalışmaları kapsamında Fethiye Ölüdeniz’de paraşütcüler ve turizmciler ile bir araya geldi.

Dr.Mehmet Nil Hıdır, burada yaptığı konuşmada Fethiye’nin dolayısıyla Ölüdeniz’in dünya turizm merkezleri arasında anıldığı günümüzde siz değerli turizm çalışanları ile buraya yapılacak farklı yatırımları konuşmak isterdik.Ancak sizlerle yaptığımız sohbette bizden İstedikleriniz çöp sorununu çözmemiz, drenaj kanalları, arıtma tesisini yeniden sağlıklı çalışır hale getirmemiz,kanalizasyonu ihtiyaca cevap verir bir düzenleme ile yeniden hizmetinize sunmamız. 2 lira yoksa tuvalet yok diyen yönetim anlayışından sizleri kurtarmamız.

Cevabı 31 Mart’ta halk verecek

Bahsettiğiniz sorunlar belediyelerin aslî görevleridir. Bunları yapmaya muktedir olamayan başkanların, demokrasinin bayramı dediğimiz seçim zamanlarında yeniden halktan oy istiyor olmalarının takdirini sizlere bırakıyorum.

Zamanında turizm sektöründe çalışmış bir kardeşiniz olarak biliriz ki; bir sene otelde bakım yapmazsanız o sene yapacağınız masrafın iki katını değil üç katını yaparak telafi ederseniz bakım yapmadığınız bir yılı. Dahası sorunlar çözümsüz kaldıkça çözülmesi zor bir hal alır.

Bu yüzdendir ki; Erkan Mumcu zamanında yapılan Ölüdeniz yatırımlarına son yıllarda hiçbir katkı sağlanmadığı için bugün Ölüdeniz hizmetsizlikten ölüyor.

Halkı hizmetsiz bırakmak halka en büyük zulümdür

Türkiye’nin ikinci büyük coğrafyası Fethiye’nin, Belcekız ve Ölüdeniz’in de arıtma tesisleri için devletimiz 35 milyon liralık yatırım payı ayırdığını söyleyen Hıdır “Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Fethiye’ye geldiğinde, körfezin temizlenmesi gerektiğini bizzat belirtmiştim. Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanını buraya gönderdi Sayın Cumhurbaşkanımız ve 250 milyon liralık proje ile körfezin 3 yılda temizleneceğinin müjdesi bizlere nasip oldu.

Yerel yönetimlerin varlığının sebebi Ankara’nın buradaki gözü kulağı olmaktır. Falanca parti iktidarda deyip burada halkı hizmetsiz bırakmak zulümdür. Sorunları çözmek istiyorsak ilçe belediyesi, büyükşehir ve Ankara sac ayağını iyi oturtmalıyız. 1 Nisan sabahı bu görev bize halkımız tarafından tevdi edilirse bizim yapacağımız budur.

Zira daha gelmeden Saatcı’nın bir türlü dile getirmediği körfez temizliğinin sözünü aldık. Bu dev projenin bir ayağı da arıtma tesislerini sağlıklı çalışır hale getirmek.”

İçme suyunda sıkıntı yaşayan turizm cenneti olamaz

Hıdır, “İçme suyu problemi de hayli canınızı acıtan sorunlar arasında.Bu sorunun DSİ ile işbirliği yaparak en yakın zamanda çözüme kavuşturulması inşallah bize nasip olur. Daha önce de defalarca belirttigim gibi Muğla’nın sorunu çok ama çözülemeyecek sorunu yok”dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ