bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kaymakamlık, 2. işçinin cansız bedenine ulaşılmaya çalışıldığını açıkladı

allkaria

Milas ilçesinde açık arazideki maden sahasında meydana gelen heyelanda dağdan kopan kayaların altında kalan işçilerin kurtarılması için ekipler seferber edildi. Denizli İl Jandarma Komutanlığından helikopterle bölgeye getirilen bir arama kurtarma köpeği ve iki uzman jandarma da çalışmalara destek vermeye başladı. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )

Muğla’nın Milas ilçesinde açık maden sahasında meydana gelen heyelanda kaya parçaları altında kalan işçilerden birinin daha can verdiği açıklandı diğer işçinin durumunun tespit edilemediği açıklandı.

Milas kaymakamlığı yaptığı açıklamada, “Milas ilçesi Sarıkaya mevkiinde açık arazide faaliyet gösteren feldispat maden sahasında kaya düşmesi sonucunda kayanın altında kalan işçilerin kurtarılması için tüm ekiplerce yoğun bir şekilde sürdürülen arama kurtarma faaliyetleri esnasında bölgeye sevk edilen arama kurtarma köpeklerinin tepki verdiği yerde eks olduğu görülen ikinci işçinin sıkıştığı yerden çıkarılması çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

Sarıkaya mevkisinde açık feldispat maden sahasında heyelanla dağdan kopan kayaların altında kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor.
Muğla, İzmir ve Aydın’dan gelen AFAD ekipleri, jeneratörlerle aydınlatan bölgede işçilere ulaşabilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Bölgede bulunan çok sayıda UMKE ve itfaiye ekibi de çalışmalara destek veriyor.

Türk Kızılayı ve belediye ekipleri tarafından bölgeye kurulan çadırlarda işçilerin yakınları ve çalışmalara katılan görevlilere çay, çorba, karavana dağıtımı yapılıyor.

Muğla’nın Milas ilçesinde açık arazideki maden sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçilerin kurtarılması için ekipler seferber edildi. ( Mehmet Çalık – Anadolu Ajansı )

Havanın soğuk olması nedeniyle işçilerin yakınları ve bölgede toplanan vatandaşlar da yakılan ateş etrafında ısınmaya çalışıyor.
Bölgeye gelen AK Parti, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri kazanın yaşandığı yeri görerek yetkililerden bilgi aldı.
Muğla Valisi Esengül Civelek, soruşturmayı yürüten 3 savcı ile olay yerinde oluşturulan kriz merkezinde gelişmeleri yakından takip edip işçilerin yakınlarını bilgilendiriyor.
İzmir Grup Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan iş sağlığı ve güvenliği için görevlendirilen 3 iş başmüfettişi de bölgeye gelerek çalışmalara başladı.

Olay Maden sahasındaki iki iş makinesi ve iki kamyonun çalışması sırasında, işçiler Şükrü Otlak, Servet Çapacıoğlu ve Engin Tutuk dağdan kopan kaya parçalarının altında kalmış, bir işçinin cansız bedenine ulaşılmış, yaralı kurtarılan işçi Tayfun Akıncı tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili 3 savcı görevlendirmiş, Denizli İl Jandarma Komutanlığından helikopterle bölgeye getirilen bir arama kurtarma köpeği ve iki uzman jandarma da çalışmalara destek vermeye başlamıştı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ