Livaneli: Herodot’un tarih yazdığı Bodrum’da elimizden geleni yapacağız

Sevilen sanatçı Zülfi Livaneli CHP Bodrum Ofisini ziyaret ederek CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’a destek verdi. CHP kadın kollarıyla birlikte Zülfi Livaneli’yi karşılayan Ahmet Aras, “Sayın Livaneli’nin seçim ofisimizi ziyareti “31 Mart’ta kazanacağımız zaferimizi kutlamak için. Atamızın yolunda onun ilke ve inkılaplarının ışığında çağdaş belediyecilik seviyesine ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. 1 Nisan’dan itibaren Bodrum için çalışacağız çabalayacağız ve yorulmayacağız. Bodrum’u hak ettiği yere ulaştıracağız” dedi.

AKP’yi 1 Nisan Sürprizi Bekliyor

Ziyaretinin gerçekten bir kutlama için olduğunu ifade eden Zülfi Livaneli, “Buraya bir kutlama için geldim. Çünkü başkanımız 31 Mart akşamı zaten başkan olacak. Aynı anda İstanbul’da Ekrem kardeşimiz başkanolacak. Ankara, Bursa, Adana, Antalya CHP’ye geçecek. Türkiye’nin bir dönüm noktasında yaşıyoruz”dedi.

Livaneli sözlerine şu şekilde devam etti: “İktidar bunu Beka meselesi varlık yokluk kavgası gibi gösteriyor. Seçimlerde iktidarların değişmediği yönetimlere ne ad verildiğini biliriz. AKP’yi 1 Nisan sürprizi bekliyor. Bu yıl birçok ilde adaylarımız gayret ve özveri ile çabalıyorlar. Hiç bu kadar iyi adaylarımız olmamıştı. 31 Mart Akşamı hayal kırıklığı yaşamamak için iki konuya özen göstermeliyiz.”

İki konuya özen göstermeliyiz

Livaneli konuşmasında İki konuya dikkat çekmek istediğini vurgulayarak bu konulardan ilkinin sandıklara sahip çıkmak olduğunu vurguladı. Diğer konuyu da “Nasıl olsa 17 yıldır bir değişim olmuyor” diye sandıkların başına gitmeyecek olan seçmeni sandık başına götürmek olduğunun üzerinde durarak “gerekirse kollarından tutarak, destek vererek, oy vermeye ikna etmek” dedi.

“17 yıldır göğsümüzde ağır bir battaniye var. Tıpkı ağır bir değirmen taşı gibi göğsümüzde taşıyoruz.” diye sözlerine devam eden Livaneli, “sadece adaleti gerektiren durumlarda değil, normal yaşamımızda yaşanan olaylarda da adalet kalmadı.  Biz Türkiye’nin iyi insanlarıyız. İyilik isteyen insanlarıyız. 31 Mart akşamı Bodrum’da iyilik kazanacak” dedi.

Bodrum’da ciddi bir zaman kaybettik.

Bodrum’da ciddi bir zaman kaybedildiğini işaret eden CHP adayı Ahmet Aras, “Geçmişe baktığımızda Bodrum’a zaman zaman hak ettiği değeri veremedik. Bodrumu eski günlerine döndürmek için çalışacağız. Livaneli gibi bir dünya entelektüelinin Bodrum’a yerleşmesini bütün içtenliğimle kutluyorum. ”

Zülfi Livaneli’ye danışmanlar kurulu başkanlığı için teklif

Bodrum’u bütün paydaşları ile Bodrum’un halkı ile birlikte yöneteceklerini ifade eden Aras Zülfü Livaneli gibi konusunda uzman bir danışmanlar kurulu oluşturacaklarını dile getirerek. Livaneli’yi de bu danışmanlar kurulunun başkanı olarak görmek istediklerini ifade etti.

Bu teklife “Herodot’un tarihi kaleme aldığı Bodrum’da yapılması gerekeni yapmazsak olmaz” cevabını veren Livaneli,  “Belediye Meclisi adaylarının heyecanının en büyük tanığıyım. Seçimden önce ve sonra ne yapmak gerekiyorsa hazırım. Biz Bodrumluyuz gari” diyerek sözlerini sonlandırdı.

leave a reply