Hayırseverden eğitime destek

0
30

Bodrum’da, hayırsever iş adamı tarafından 16 derslikli Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 3 atölye binası yapılacak.
Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası kapsamında, Bodrum ilçesi Güvercinlik Mahallesi’nde hayırsever iş adamı Orhan Kılıç tarafından yaptırılacak 16 derslikli Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 3 atölye binası yaptırılması için Muğla Valiliğinde protokol imzalandı.
Muğla Valisi Esengül Civelek, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, 21. yüzyıl bilgi teknolojileri toplumunda yeni nesilleri geleceğe hazırlamanın kaliteli ve nitelikli bir eğitimle mümkün olduğunu belirtti.
Yeni nesilleri geleceğe hazırlamanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Civelek, “Devletle sorumluluk paylaşarak, eğitim alanında yapmış oldukları katkıdan dolayı hayırsever Orhan Kılıç’a şahsım ve ilim adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Protokol imza törenine, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırsever iş adamı Orhan Kılıç da katıldı.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum mandalinası cips ve lokum oldu
Sonraki İçerikCHP Bodrum Kadın Kollarından 25 Kasım Açıklaması
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here