Hayalleriniz büyükse yağmur ve soğuk bile engel olamaz

Bodrum’un bugüne kadar hor kullanıldığını söyleyen Aras, “Bodrum’un, Yalıkavak’ın tarihi dokusu, binlerce yıllık geçmişi, bizim en büyük desteğimiz, en büyük hazinemiz. Onları teker teker dünyaya tanıtacağız. Sandıma ve kaya mezarlarını turizme kazandıracağız. Biz büyük düşünüyoruz”dedi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Yalıkavak’ta yağmura ve soğuk havaya rağmen meydanı dolduran Yalıkavaklılar’a seslendi.

Suat Suna’nın konseriyle başlayan miting öncesi Yalıkavak’a gelen CHP Adayı Aras, burada bir süre esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.Daha sonra alana geçen Aras, meydandaki coşkulu kalabalık tarafından “Halkın Adamı Ahmet Aras”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarıyla karşılandı. Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ndeki gururumuz Yalıkavak Spor Kulübü oyuncuları, CHP Adayı Ahmet Aras’a kürsüde çiçek takdim ederken, Aras genç sporculara ve kulüp yöneticilerine bir plaket verdi. “Yalıkavak’ı ve Bodrum’u temsil eden güzide takımımıza başarı diliyorum. Desteğim sonuna kadar onlarla olacak” dedi.

“Yalıkavak’ı ranta ve betonlaşmaya teslim etmeyeceğiz”

Aras son yılların yatırım cenneti haline gelen Yalıkavak’ı ranta ve yoğun betonlaşmaya teslim etmeyeceğini söyleyerek konuşmasına başladı.  Büyükşehir statüsünden önce belediye ile yönetilen Yalıkavak için hizmet vermiş tüm başkanlara selam yollayan Bodrum belediye Başkan adayı “Allah hepsinden razı olsun. Biz şimdi onların bıraktığı yerden devam edeceğiz” dedi.

“Biz bütün Bodrum’un belediyesi olacağız”

Belediye Başkanı seçildiği taktirde asla partizanlık yapmayacağını söyleyen Bodrum Belediye Başkan Adayı Aras, “İster AKP’li olsun, ister İYİ Partili. Belediyenin kapısı herkese açık olacak. Biz Bodrum’un belediye başkanı olacağız. Ne bir kesimin, ne bir müteahhidin, ne bir mühendisin. Biz bütün Bodrum’un belediyesi olacağız”diye konuştu.

Yalıkavak’a özel projelerini de paylaşan Ahmet Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: “Torba’dan Yalıkavak’a gelen yolu en kısa zamanda dört şeride çıkaracağız. Bisiklet yürüyüş yollarıyla
yayalaştırılmış kesimleriyle size emanet edeceğiz. Projesi, bütçesi hazır. Şu ana kadar yapılamayan tünelin de takipçisi olacağız. Çözüm kimdeyse, hangi kurumdaysa ona gideceğiz.

Yalıkavak’taki vahşi depolama alanından kurtuluyoruz

Yalıkavak’taki vahşi depolama alanından en kısa zamanda kurtuluyoruz. Bundan sonra çöp kokularıyla, yangınlarıyla yaşamayacaksınız. Yalıkavak tepelerindeki rüzgar enerji santrali ile ilgili yargı kararları ne gerektiriyorsa gereğini yapacağız. Size en kısa zamanda bir kapalı pazaryeri ve sağlık birimi kazandıracağız.”

1.5 Milyon insan için oy kullanacaksınız

Bodrum’da yaşayanların sadece Bodrum için oy vermeyeceğini, Bodrum’a tatil için gelen 1.5 milyon insan için de sandığa gideceğini belirten Aras, “Bodrum, barışın, hoşgörünün, kardeşliğin kentidir.

CHP’li belediyelerin olduğu yerde insanlar özgürdür, kardeşçe yaşar, bu bizim şiarımızdır, ilkemizdir. Biz kimseyi ötekileştirmeyiz, kimseye terörist demeyiz. 24 saat canlı yaşayan Bodrum’u korumak zorundayız. Bunun da yolu CHP’nin ilkeleri ve prensipleriyle yönetilmekten geçer. O ilkeler de kurucu genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ten, Kuvay-ı Milliye’den gelir. Çağdaş, medeni insanların yaşadığı yerdir Bodrum. Sizin vereceğiniz oylar, Bodrum’a gelen insanlar için de bir ışık olacaktır “diye konuştu.

Bodrum’un bugüne kadar hor kullanıldığını söyleyen Aras, “Bodrum’un, Yalıkavak’ın tarihi dokusu, binlerce yıllık geçmişi, bizim en büyük desteğimiz, en büyük hazinemiz. Onları teker teker dünyaya tanıtacağız. Sandıma ve kaya mezarlarını turizme kazandıracağız. Biz büyük düşünüyoruz”dedi.

leave a reply