Hatay Bodrum’a Geldi, Bodrum’dan Türkiye’ye Yayılacak

Bodrum’da hayata geçen Hataylı Food, Bodrum’dan Türkiye geneline yayılması planlanan bir Fastfood markası olarak, hizmete girdi. Hatko Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi iş adamı Ertuğrul Hataylı’nın fikir sahibi olduğu Hataylı Food bir aile işletmesi olarak müşterilerini ağırlayacak.

İstanbul ve Bodrum’un iş, cemiyet ve spor hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren açılışta davetliler Hatay’dan gelen orijinal lezzetleri tattılar. Oldukça kalabalık katılımla gerçekleşen açılışın ardından basın açıklamasında Hatice Hataylı Han, Hataylı Food projesinin hayata geçiş hikâyesini, şu şekilde anlattı;

“Hatay doğumlu bir iş adamı olan babam Ertuğrul Hataylı, geçtiğimiz kış kayak yaparken, Subdural Hematom geçirerek Avusturya’da ameliyat olmuş ve 35 gün süren tedavisi süresince burada kalmıştı. Ameliyat sonrasında iyileşme süresince kendisini Bodrum’da yaz tatilini geçirmeye ikna etmiş, bu şekilde de ailece hayatının en uzun yaz tatilini geçirmesini sağlamıştık.”

Bu süre içinde Midtown’da alışveriş sırasında gelişen proje Hataylı Mimar hMithat Akbay’ın da ortaklığa dahil olması ile hayata geçti. 

Ailenin inşaatlarının mimarı Sümer Güney’in İstanbul’da bir alışveriş merkezinde hayata geçirdiği Food Court tecrübesi de oluşuma dahil edilince proje fikir aşamasından, bugünkü haline taşınmış. 

Hataylı Food tamamı Hatay’dan gelen yiyecekleri servis edeceğini bir lezzet mekanı olacak. İsteyenlere Cam kavanozlarda satış da yapılabilecek. 

İçli köfte, Kaytaz Böreği, Zeytinyağlı Humus, Kekikli zeytin salatası, Babaganuş, Biberli Ekmek, Sac Oruğu, Kâğıt Kebabı Hataylı Food’un sunacağı lezzetler arasında olacak. 

Midtown Alışveriş Merkezi Food Court’unda hayata geçen Hataylı Food, Hatay’ın kendine has yemek kültürünü ve lezzetlerini, Bodrum’da sizinle buluşturacak.

 

leave a reply