bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

GÜNDOĞANLILAR’DAN SAHİL TEMİZLİĞİ

GÜNDOĞANLILAR’DAN SAHİL TEMİZLİĞİ
allkaria

BODRUM’un Gündoğan Mahallesi sakinleri, belediye ekipleriyle sahilde temizlik yaptı. Az sayıdaki tatilci de temizlik çalışmalarına destek verirken, sahilden torbalar dolusu katı atık toplandı.
Gündoğan Mahallesi’nde çevreci Arzu Altınanıt ve Ebru Gökçe tarafından ‘Her şeyi devletten, belediyeden beklememek gerek; biz başlatalım gerisi nasılsa gelecektir’ sloganıyla sahil temizliği için etkinlik düzenlendi. Gündoğan’da yaşayanlarla tatilcilerin de destek verdiği etkinliğe, 15 kişi katıldı. Etkinliğe katılanlar, sahilde bir araya gelerek, Bodrum Belediyesi tarafından kendilerine verilen eldiven ve çöp torbalarıyla temizliğe başladı.
Etkinliği organize eden Altınanıt, “Biz zaten 2 kişi, gücümüz yettiğince sahildeki sigara izmaritleri başta olmak üzere poşet, pet şişe ve hayvan pisliklerini temizleyecektik. 15 kişinin gelmesi bir başlangıçtır. İnanıyoruz ki bundan sonra daha çok kişi bu tür etkinlikler yapacak bu etkinliklere katılım artacaktır” diye konuştu.
Sahilde, en çok sigara izmariti olduğuna dikkat çeken Gökçe ise “Her ikimiz de her sabah, bu sahile geliyoruz. Kumlara atılan sigara izmaritlerinden de çok rahatsız oluyoruz. Bu nedenle de temizlik çalışması yapmaya karar verdik” dedi.
Her sabah restoranının önündeki sahili temizlediğini belirten Mehmet Öztürk de sahil temizliğine gelen duyarlı kişileri tebrik edip, örnek bir davranış gösterildiğini söyledi. Yaklaşık 2 saat süren  temizlik çalışmasında, torbalar dolusu atık toplanırken, Gündoğan Sahili temizlendi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ