Gümbet Koyu’ndan 170 Kg atık çıktı

Dalış yapan ekip, denizin dibinde birikmiş atıkları topladı. Denizden 100 kg plastik, 40 kg cam, 30 kg ise metal toplam 170 kg atık çıkarıldı.

0
42

 

 

 

 

Son beş yıldır “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl
Bitez koyundan başlatılan Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmalarına Gümbet
koyunda devam edildi.

Belediye dalgıçları Gümbet koyunu temizledi Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, beş yıldır Bodrum yarımadasının koy ve sahillerini temizleyerek yaz sezonu öncesindeki sezon hazırlıklarına destek olmaya devam ediyor.

Bir sosyal sorumluluk projesi olan “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları, çevreyi koruma bilincinin artırılmasına 7’den 70’e önemli katkı sunuyor.

Her hafta farklı bir koyda gerçekleştirilen çalışmada dalış ekibi, bu hafta Gümbet koyunu
temizledi. Gümbet Plajı ve Bodrum Belediye AŞ  Gümbet Cafe önünde, yaklaşık iki saat
boyunca dalış yapan ekip, denizin dibinde birikmiş atıkları topladı.

Denizden 100 kg plastik, 40 kg cam, 30 kg ise metal olmak üzere toplam 170 kilogram atık çıkarıldı. Bölgede hazır bekleyen Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de kıyıya çıkardıkları atıkları, yerinde ölçüp ayrıştırarak geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakletti.

Etkinliğe öğretmenleri eşliğinde Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi ve  Cumhuriyet  Ortaokulu  öğrencilerinin yanı sıra Magnific Otel personelleri de katılarak kıyıları temizledi.

Paylaş
Önceki İçerikMotosiklet kazasına ilk müdahale başkan adayından
Sonraki İçerikYalıkavak balıkçı barınağında tekne yangını
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here