Gümbet Barlar Sokağı denetime takıldı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın esnaf buluşmaları için Gümbet’te idi. Başkan Aras toplantının ardından Gümbet esnafı ile Gümbet Sahilinde ve Ayaz Caddesinde incelemelerde bulundu.

Gümbet Belediye Kafe’de gerçekleşen toplantıya, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı
Ummahan Yurt, Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası
Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Belediyesi birim müdürleri, meclis üyeleri, mahalle
muhtarı ve çok sayıda esnaf katıldı.

Esnaf buluşmalarının Bodrum için önemine değinerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Aras, “Lütfen hiç kimse konuşmaktan çekinmesin, aklına takılan ne varsa söylesin. Bazen bizim hiç düşünmediğimiz şeyleri duyabiliyoruz. Esnaf arkadaşlar pratik çözümler
üretebiliyor. Söylenen çözüm belki bize bir kapı açar ve birçok sorunun da üstesinden
gelmiş oluruz. Her sözünüz bizim için çok değerli” dedi.

Gümbet Koyu’nun çok değerli ve gözde bir mevkii olduğunu belirten Başkan Aras, Gümbet’i
eski özlenen günlerine döndürmek için hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Bodrum’da sezona neredeyse girildiği, buna rağmen çarşı merkezleri ve sahillerde hala rahatsızlık veren görüntülerin yaşandığını belirten Aras, ortalığın bir an önce derlenip toparlanması gerektiğine işaret ederek “Kapılarımızın önünü süpürüp, temizleyip, badana boyamızı yapmamız ve gelen misafirlerimizi en iyi şekilde karşılayacak hale gelmemiz gerekiyor. Onları Bodrum’dan mutlu bir şekilde göndermeliyiz. Biz de belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmak durumundayız”dedi.

Görüntü ve gürültü kirliliğine taviz yok

Gümbet’te hem görüntü hem de gürültü kirliliğini önlemek amacıyla çok ciddi tedbirler
alınmakta olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, eğlence mekanlarını, bar, kulüp ve otelleri ses sistemleri konusunda uyardı. Belediye birim amirine de yerinde denetim talimatı verdi. Gümbet’te Haremtan Caddesi dolgu alanından iskeleye doğru giden yol üzerindeki köhne ve kaçak iskelelerin de gerekli hukuki süreçler tamamlandıktan sonra bir an önce ortadan kaldırılacağını işaret etti. Aras “Gümbet koyu, muhteşem manzarasının hakkını veren bir görünüme kavuşacak. Denizimizi kirleten altyapı sorunları için de turizm sezonu biter bitmez çalışmaya başlayacağız” dedi.

Esnafların yoğun katılımının gözlendiği toplantıda Başkan Aras daha sonra Gümbet esnafının
sorunlarını, beklenti ve taleplerini dinledi, notlar aldı.

Başkan, Gümbet sahil boyunca yürüyerek aksaklıkları yerinde belirledi.

İki saate yakın devam eden esnaf toplantısının ardından Gümbet sahilini boydan boya yürüyen Başkan Aras, sahildeki dere ağızlarının tek tek tespit edilerek bir an önce rehabilite edilmesi ve başta aydınlatma olmak üzere çevre düzenlemelerinin acilen yapılması için talimat verdi. Aras daha sonra Melengeç Sokak üzerinden Mister Hadi Sokak’a geçerek burada yol boyunca metruk binaların kötü görünümlü dış cephelerinin yerinde değerlendirdi. Ayaz Caddesi (Barlar Sokağı) üzerinde esnafları ziyaret eden Başkan Aras kaldırıma taşan işgaliyelerin kaldırılması konusunda gerekli çalışmanın yapılmasını istedi.

leave a reply