bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Amatör Bisikletçiler Gran Fondo Marmaris’te

Amatör Bisikletçiler Gran Fondo Marmaris’te
allkaria

Marmaris 2019 yılının Nisan ayında bisikletçiler için önemli bir etkinlik olan Gran Fondo’ya ev sahipliği yapacak. 14 Nisan’da Marmaris’te gerçekleşecek olan Gran Fondo daha önce Kapodokya, Çeşme, İstanbul ve Antalya şehirlerinde gerçekleşmişti.  “Gran Fondo” bölgede ikinci defa gerçekleşecek.

Yıllardır kesintisiz olarak bisiklet yarışlarına ev sahipliğini başarıyla sürdüren Marmaris, bölgede bisiklet kullanıcıları için oluşturduğu rotalar ve şehiriçi bisiklet yollarıyla da uzmanların dikkatini çekiyor.

Amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isim olan Gran Fondo ‘Gare di fondo’ yani ‘mesafe yarışları’ndan geliyor. Çogunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize edilen yarışlar Gran Fondo, Mezzo Fondo ve Fondo olarak adlandırılır. GranFondo  en uzun mesafeli parkur için kullanılmaktadır.

14 Nisan’da trafiğe kapanacak olan güzergahlar

Avrupa’da yıllar boyunca oldukça popüler hale gelen geniş katılımlı “GranFondo” bisiklet yarışları diğer kıtalara da yayılmayı ve yoğun ilgi görmeyi başarmıştır. Yarışmaya katılanların tamamı amatör bisiklet kullanıcılarından oluşmakta.

Düzenlenen yarışlar iki parkurdan oluşuyor

1. Parkur (kısa parkur): 65 Km. Marmaris-Hisarönü-Orhaniye-Turgut-Bayır-Osmaniye- İçmeler- Marmaris
2. Parkur (uzun parkur): 97 Km. Marmaris-Hisarönü-Selimiye-Bozburun-Söğüt-Bayır-Osmaniye- İçmeler- Marmaris

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ