Görüntü Kirliliği Oluşturan Tabelalar Kaldırılıyor

1

Bodrum Belediyesi ekipleri, çevrede görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla yol kenarlarında, cadde sokak aralarında bulunan ve çevre kirliliğine neden olan tabelaları kaldırıyor.
Bodrum genelinde çalışma yapan ekipler, izinsiz asılmış reklam tabelalarını ve yönlendirme levhalarını tespit ederek bulundukları yerden kaldırmak için malzemelerin kesim işlemlerini gerçekleştiriyor.
Çalışmalarda öncelikle görüntü kirliliği oluşturan tabelalar belirlendi. Yaya yürüyüş yollarına, meydanlara ve yeşil alanlara asılan tabelalar, program dahilinde Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından toplanmaya başlandı. Özellikle de yaz sezonu hazırlığında olunması sebebiyle ekipler, çalışmalarına hız verdi.
Tabelasını asmak isteyen vatandaşların, belediyenin belirlediği reklam alanları veya yönlendirme levhaları hakkında bilgi almaları gerektiği, arzu ettikleri alanda işletmelerinin adlarının yer alabilmesi için Bodrum Belediyesine dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi.
Bodrum Belediyesi yetkilileri çalışmanın ilçe genelinde devam edeceğinin de bilgisini verdi.

Paylaş
Önceki İçerikSahile izinsiz yapılan taş duvar yıkıldı
Sonraki İçerikBodrum’dan yükselen ses
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

1 YORUM

  1. Dev konser reklamlarıda buna dahil mi? Bu çirkin villa ve rezidans reklam panolarıda kalkmalı. Bodrum artık bir Mallorca Veya Cannes olabilmeli. Çok yanlışlar yapıldı. Boşa çok paralar harcandı hayalimiz bir avrupa sahil beldesine uygun bir ulaşım, bir temizlik anlayışı ve turiste saygılı bir esnaf.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here