Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Gökmen: ‘Bodrum’a kalıcı girişlerde abartı yok, endişelenmeyin’

  • 07 Mayıs 2020
Gökmen: ‘Bodrum’a kalıcı girişlerde abartı yok, endişelenmeyin’
bodrumolay

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla’ya seyahat kısıtlamasının kalkması üzerine Bodrum’a yoğun bir giriş yaşandığı, nüfusunun aşırı şekilde arttığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve bu durumun halkı yersiz bir endişeye sevk ettiğini ifade etti.

Gökmen, sosyal medyada da yer alan bu haberler üzerine bir araştırma yaptıklarını, durumun hiçte abartılacak bir yönü olmadığını gördüklerini söyledi.

Başkan Gökmen, yaptıkları araştırmanın sonuçlarına ilişkin şu detayları verdi:

Araç kuyruğu, yol çalışması ve kontrollerden dolayı…

‘Emniyet Müdürlüğü yetkililerimizden almış olduğumuz bilgiye göre Bodrum’a araç giriş çıkış sayısı neredeyse eşittir. Yani işi olan vatandaş daha sonra aracıyla Bodrum’dan ayrılmaktadır. Kalıcı olarak gelen kişi ve araç sayısında bir yığılma yoktur. 

Bazı mecralarda ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar ise gerçeği yansıtmamaktadır. Zira Bodrum girişinde oluştuğu iddia edile araç kuyruğu fotoğrafı Bodrum’da değil, Yatağan’ın Muğla girişinde çekilmiştir. Yolun o kadar tıkalı olmasının sebebi ise yolda çalışma olmasından dolayıdır. Fotoğrafın çekildiği yolun ilerisi tek şeride düşmektedir ve bu durum sıkışıklık yaratmıştır. Ayrıca Muğla girişinde Emniyet Güçlerimiz tarafından yapılan sıkı kontrollerde yolda yoğunluk yaratmıştır. Kısacası çekilen o fotoğraf Bodrum değil, Muğla girişinde çekilmiştir. Emniyetimizin Bodrum’un Torba girişinde ki polis noktasında da sıkı denetimleri devam etmektedir. Bu yüzden Torba’da oluşan araç yoğunluğu, Emniyetimizin yapmış olduğu titiz kontrollerinden oluşmaktadır. 

Muğla’ya kısıtlama kalktı ama İstanbul ve İzmir’de devam ediyor…

Bir diğer dikkat çekmek istediğimiz önemli konu ise; Muğla’ya seyahat kısıtlamasının kalkması demek, yasağın devam ettiği şehirlerden Muğla’ya seyahat etmek anlamına gelmemektedir. Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok şehirde giriş çıkış kısıtlaması devam etmektedir. Dolayısıyla özel izin dışında bu kısıtlamanın olduğu şehirlerden Bodrum’a gelmek mümkün değildir. 

Bodrum’a gelene kadar Manisa, İzmir ve Aydın’da kontroller var…

Zaten Bodrum’a gelene kadar Manisa, İzmir, Aydın ve ilçeleri yasak kapsamında olduğu için bu illerde ve ilçelerinde Emniyet güçleri yoğun bir şekilde denetimlerini sürdürmekte ve yasağı ihlal edenlere gerekli cezai işlemi uygulayıp geri göndermektedir. 

Bodrum’a gelmek isteyen bir kişi sadece Bodrum girişinde değil İzmir, Manisa, Aydın, Söke, Nazilli gibi il ve ilçelerde kontrol edilmektedir. 

Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımızın Bodrum’a aşırı bir giriş olması yüzünden endişe duymasına gerek yoktur. Devletimiz her birimiyle yoğun bir şekilde denetimlerini sürdürmektedir. 

Bizlere düşen, bu süreç boyunca tedbirleri elden bırakmamak, sosyal mesafemizi korumak ve çok gerekmedikçe evden çıkmamaktadır. 

Ülkemiz virüse karşı tüm dünyanın takdir ettiği bir mücadele sürdürmektedir. Devletimiz ve vatandaşlarımız kenetlenmiştir. İnanıyoruz ki özlediğimiz günler çok yakındır. Siz değerli vatandaşlarımızdan ricamız devlet yetkilileri dışında ki hiçbir bilgi ve açıklamaya riayet etmemesidir. ‘

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ