bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Gökhan Abur amatörlere hava tahmin yöntemlerini öğretti

Gökhan Abur amatörlere hava tahmin yöntemlerini öğretti
REKLAM ALANI

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Amatör Denizciler Derneği’nin birlikte
düzenlediği seminerle denizcilere ‘Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini Eğitimi’ verildi.

DTO Bodrum Şubesinde sabah 09:30 – 17:30 saatleri arasında gerçekleşen semineri televizyon dünyasının ünlü ismi NTV Hava Bültenlerini sunan Gökhan Abur verdi.

Seminere yaşadığı anektodları anlatarak başlayan Piri Reis Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüksek Meteoroloji Mühendisi Gökhan Abur, “Türkiye’nin gelişmesinde denizcilik çok önemlidir. Denize ayağını sokan insan sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimizin artacağını denizciler aralarında hep konuşur.
Bende bunu her eğitimde dile getiririm. Deniz Meteorolojisi, meteoroloji türlerinin en önemlisidir. 100 km’lik atmosferin, yaklaşık 10-11 km’sinde gerçekleşen hava olayları konusunda her denizci mutlaka başarılı olmalıdır. Deniz üzerindeki sıcaklık, nem, bulut, bakış, rüzgar ve görüş mesafelerini doğru analiz edemeyen denizci olmamalı. Meteoroji haritalarını kullanamayan, seyir planı yapamayan denizci eksik denizcidir” diyerek yaklaşık 7 saatlik bir eğitim verdi. Seminer sonunda eğitime katılan yaklaşık 70 denizciye katılım belgesi düzenlendi.

Son bir yıl içerisinde düzenlenen kurslarla birçok Bodrumlu’nun amatör denizci belgesi aldı.
Amatör denizci belgesi alan denizseverlerin tecrübelerini artırmak ve deniz üzerinde daha güvenli seyir yürütmelerini sağlamak için hazırlanan bu tip seminerler DTO’da devam edecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ