Göçmenleri taşıyan tekne battı: 1 ölü

0
34

Bodrum açıklarında batan fiber tekneden 13 düzensiz göçmen kurtarıldı, göçmenlerden hamile olduğu öğrenilen Irak uyruklu kadın hastanede öldü.
Akyarlar Ali Hoca Burnu mevkisinde, düzensiz göçmenlerin fiber tekneyle denize açıldığı ihbarı üzerine Sahil Güvenlik ekipleri, harekete geçti.
Ekipler, Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında deniz yüzeyinde bulunan Filistin ve Irak uyruklu 13 düzensiz göçmeni Sahil Güvenlik botuna aldı.
Bodrum Limanı’na getirilen düzensiz göçmenlerden durumu ağır olan ve hamile olduğu belirlenen Irak uyruklu iki çocuk annesi Mouch Navw (31), 112 Acil Sağlık ekiplerince kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Hastane morgu önünde sinir krizi geçiren kadının eşini, güvenlik güçleri sakinleştirmeye çalıştı.
Diğer 12 düzensiz göçmen Bodrum Sahil Güvenlik Karakoluna götürüldü.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş
Önceki İçerik“The Bodrum Cup” Yelken Yarışları tamamlandı
Sonraki İçerikBodrum su altı güzellikleriyle de büyülüyor
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here