bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

GERİ DÖNEMEYEN TURİST ÇILDIRDI

GERİ DÖNEMEYEN TURİST ÇILDIRDI
bodrumolay

TURİST ÇILDIRDI

Dün Türk bayraklı bir tur teknesi ile Bodrum’a gelen bir turist aynı tekne ile çıkış yapamayınca Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz’e isyan etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlarken Demiröz’ün yanına gelen turist dün özel bir Türk bayraklı tekne ile Bodrum’a geldiğini ama bugün aynı teknenin çıkış alamadığını söyleyerek tepkisini dile getirdi. Demiröz ile kendisinin bir şey yapamayacağını söyleyerek durumu anlatmaya çalıştı.

Demiröz daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, “Hükümetimizin aldığı bu karardaki en büyük etken, ülkemizin moU kriterlerine göre içinde bulunduğu ‘beyaz bayrak’ statüsünden ‘gri bayrak’ statüsüne düşecek pozisyona gelmesinden dolayı alınmıştır. Burada liman başkanının da ifade ettiği, yıllık kutuda 12 adet teknenin tutuluyor olması sizi bir bayrak aşağıya düşürüyor yani beyaz bayraktan gri bayrağı bunun da en aşağısı siyah bayraktır. Biz bir zamanlar siyah bıraktık, siyah bayrak tanıdık uzun uğraşlar ve çalışmalar sonucunda gri sonra da beyaz bayrağa geçmiştik. Bu ne demektir yani dünya deniz ticareti kriterlerinde bu bayraklar bir statüdür. Yani beyaz bayrağa sahip bir ülkenin gemileri Dünya Ticaret piyasasında daha revaçta daha geçerli daha iş bulabilir daha düzgün kabul ediliyorlar. Şu ana kadar 11 teknemiz tutulmuş bunun 5 tanesi Yunan adalarında gerçekleşmiş. Eğer bir tekne daha bir gemimiz daha tutuklanırsa bizim gri bayrağa düşme tehlikemiz ortaya çıktığını ifade ediyorlar bundan dolayı bir önlem alınmaya çalışılıyor. Burada tabii bu tutulmalarının gerekçesini iyi irdelememiz lazım, burada bize ait birtakım sorumlulukları veya kusurlar var mıdır? Yoksa bu tamamen Yunanlıların keyfi bir uygulaması mıdır? Tutuklanan tekneleri incelediğimizde ve özellikle bunların büyük oranda Yunan adalarında ve Yunan sularında olduğunu görünce de tutuklama sebeplerine de baktığımızda biraz keyfi uygulamaların yapıldığı izlenimi ediliyor. Halbuki aynı denize ortak iki devletiz aynı denizde ticaretimizi yapıyoruz, karşılıklı ticaret yapıyoruz, karşılıklı anlayış içerisinde ortada bir sorun varsa bunları çözülmesi lazım” dedi.

Bodrumda turist çıldırdı Dün geldim bugün gidemiyorum

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anastasia dedi ki:

    Iyide bu zavallı turistin kabahati ne? ne bilsin adam sizin gri bayrağınızı siyah bayrağanızı? nasıl mağdur olmuştur zavallı bende olsam çıldırırdım.. ne gibi yardım yapıldı bu arkadaşa? ne alternatif önerildi? Eminim dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur..!!!

BİR YORUM YAZ