Genç Kızın Kopmak Üzere Olan Kolu Yerine Dikildi

0

Motosiklet kazası nedeniyle sol kolu dirsek üstünden kopmak üzere olan D. G isimli hastanın kolu yerine dikildi.

Geçtiğimiz ay Milas’ta arkadaşlarıyla denizden dönerken geçirmiş olduğu motosiklet kaza nedeniyle sol kolu dirsek üstünden sadece kol arkasındaki cildi sağlam kalmış halde Milas Devlet e gelen D. G isimli hasta Acil Servis’te yapılan ilk müdahalesinden sonra ameliyata alındı.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Nazım Karalezli ve Kalp Damar Cerrahisi Dr. Öğr. Üys. Burak Can Depboylu’nun da katıldığı ve yaklaşık 5 saat süren başarılı ameliyatın ardından genç kızın kopmak üzere olan kolu başarılı bir ameliyatla yerine dikildi.

Prof. Dr. Nazım Karalezli, Ameliyatın başarılı geçtiğini, damar sinir kemik ve kaslarının onarıldığını, ilk 15 günlük süreyi sorunsuz atlattıklarını, fakat özellikle enfeksiyon ve başka sorunlar oluşmaması adına sıkı takibinin yapıldığını, hastanın genel durumunun ve dikilen kolunun da dolaşımının iyi olduğunu bildirdi. Tedavi sürecinin devam etmekte olduğunu ve cilt hasarları için de D. G ‘nin bir kaç operasyon daha gerekebileceğini belirtti.

Karalezli “Kritik süreci atlattıktan sonra fizik tedavi yardımıyla hastanın kol ve el fonksiyonlarının 6-12 ay içerisinde yerine gelmesini bekliyoruz” sözleriyle hastanın tıbbi sürecinin yakından takip edildiğini ifade etti.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da lüks villada hırsızlık iddiası
Sonraki İçerikBY ESKİCİ’DE MÜZİKLER ÇALINDI, ANILAR ORTAYA DÖKÜLDÜ
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here