bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Genç Kemancılar Gümüşlük’te Buluşacak

Genç Kemancılar Gümüşlük’te Buluşacak
REKLAM ALANI

Bodrum Klasik Müzik Derneğinin düzenlediği Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Kumda Keman” başlıklı konserle, 28 Temmuz akşamı devam edecek.

Her yıl genç müzisyenleri, Gümüşlük Festival Akademisinde buluşturan ustalık sınıfları, yine yoğun bir programla devam ederken, katılımcılar, aldıkları bu özel eğitimin ardından bir de konser verecek. Bu yıl 12 kemancımızı konuk eden Gümüşlük Festival Akademisi, Sistem A.Ş ve Gruptrans’ın ‘Kumda’ tema sponsorluğuyla gerçekleştiriliyor. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde eğitime hizmet amacıyla gerçekleştirilen Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) ustalık kursları, şu sıralarda Keman Masterclassı ile devam ediyor.

Genç kemancılarımız, 2019 dönemi keman masterclassını Macar kemancı İldiko Moog ve yetenekli kemancımız Erkin Onay’dan alıyor. Bu yıl, 23-28 Temmuz tarihleri arasında Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de gerçekleştirilen kurslara farklı eğitim seviyesinden 12 Türk kemancı katıldı. GFA keman masterclassının bitiminde bir konser verecek olan katılımcılar aynı gece sertifikalarını Devlet Sanatçımız Gülsin Onay ve eğitmenlerinin elinden alacak.

Yaşları 10 ila 37 arasında değişen, Mersin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi gibi eğitim kurumlarımızın devlet konservatuarlarından gelen kemancılar, 28 Temmuz Pazar akşamı saat 20.30’da başlayacak konserde Giovanni Battista Viotti, Johann Sebastian Bach, Henryk Wieniawski, Antonio Vivaldi, Fritz Kreisler ve Niccolo Paganini gibi bestecilerin eserlerini seslendirecek. Toprak Ev’de izleyici ile buluşacak olan konserin bilet geliri, önceki GFA konserlerinde olduğu gibi bir sonraki yılın GFA burs fonuna aktarılacak. Festivalin eğitime destek projesi kapsamında verdiği burslarla, ihtiyaç sahibi yetenekli müzisyenlerimiz, dünya çapında çok üst seviyedeki virtüözlerden eğitim alma imkanına sahip oluyor.

2019 GFA Masterclasslarında program GFA, 30 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında Francesco Libetta, Konstanze Eickhorst ve Gülsin Onay’ın verecekleri piyano masterclassıyla devam edecek. GFA, 13 – 18 Ağustos tarihleri arasında şeflik masterclassı öğrencilerini ağırlayacak. Bu sınıfın eğitmenliğini ise İsrailli şef Lior Shambadal üstlenecek. GFA’da 2019’un son ustalık sınıfı 20 – 25 Ağustos tarihleri arasında Fora Baltacıgil’in vereceği kontrbas masterclassı olacak. 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sponsor ve destekçiler Kurumsal Sponsorlar; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi. Kumda Tema Sponsorları; Sistem A.Ş ve Gruptrans. Açılış Konseri Etkinlik Sponsoru, Liba Laboratuarları. Etkinlik Sponsorları; Koçtaş, Aris Life-Canderel, Jasmin Art Production. Festivalin bu yıl İşbirliği içersinde olduğu kurumlar ise Aktur A.Ş, Art Israel ve Culture Ireland’dan oluşuyor. Ayrıca Türk Hava Yolları, Resmi Ulaşım Sponsoru olurken, Julius Meinl ve Hancı İnşaat ise Servis Sponsoru olarak yer alıyorlar. Festivalin medya sponsorları ise Digiboard, Radyo Halikarnas ve Radyo EKO. Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi, Toprak Ev Konserleri, Gümüşlük Sahili Konserleri ve Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü konserleri saat 20.30; Antik Taş Ocağı, ‘Taşta’ konserlerinin başlama saati 21.15’tir. Biletler, etkinlik olmayan günlerde 10.00-18.00 arasında Festival Merkezinden, etkinlik günlerinde saat 19.30’dan itibaren etkinlik mekânındaki gişeden temin edilebilir.

Ayrıca biletler, 5 Temmuz Cuma gününden itibaren Biletix’ten temin edilebilecek. www.gumuslukfestival.org info@gumuslukfestival.org www.facebook.com/gumuslukfest www.instagram.com/gumuslukfest 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 12 Temmuz – 06 Eylül 2019 PROGRAM

12 Temmuz – “Açılış Konseri” Gülsin Onay, Piyano Resitali, yer: Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi, 20.30 (Liba Laboratuarları Etkinlik Sponsoru)

26 Temmuz – Tuncay Yılmaz & Emre Elivar (Türkiye) – Keman & Piyano, yer: Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi, 20.30

28 Temmuz – Kumda Keman, yer: Toprak Ev, 20.30 1 Ağustos – Eser Öktem (KKTC) – Piyano, yer: Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 20.30

2 Ağustos – Konstanze Eickhorst (Almanya) – Piyano, yer: Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi, 20.30

8 Ağustos – Francesco Libetta (İtalya) – Piyano, yer: Antik Taş Ocağı, 21.15 (Koçtaş Etkinlik Sponsoru)

11 Ağustos – Kumda Piyano, yer: Toprak Ev, 20.30

16 Ağustos – “Taşta Festival Buluşması” Bodrum Oda Orkestrası, Lior Shambadal (İsrail) – Şef; Gülsin Onay – Piyano; Tolga Atalay Ün – Piyano; Deniz Akalın – Piyano, yer: Antik Taş Ocağı, 21.15 (Art Israel işbirliği ile gerçekleşecek konserin Etkinlik Sponsoru Sistem A.Ş ve Gruptrans)

18 Ağustos – Begül Erhan (Türkiye) – Gitar, yer: Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 20.30

20 Ağustos – Mathias Eick Quintet (Norveç): Mathias Eick (Trompet); Audun Erlien (Bas); Andreas Ulvo (Piyano); Hakon Aase (Keman); Torstein Lofthus (Davul), yer: Festival Merkezi, 20.30 (Aris Life-Canderel Etkinlik Sponsoru)

25 Ağustos – Kumda Kontrbas, yer: Toprak Ev, 20.30

27 Ağustos – Gümüşlük Caz Kampı Açılış Konseri (Türkiye): Sibel Köse (Vokal); Ece Göksu (Vokal); İmer Demirer (Trompet); Engin Recepoğulları (Saksofon); Erkan Oğur (Gitar); Neşet Ruacan (Gitar); Eylül Biçer (Gitar); Can Çankaya (Piyano); Kağan Yıldız (Kontrbas); Berke Özgümüş (Davul), yer: Festival Merkezi, 20.30 (Jasmin Art Production Etkinlik Sponsoru)

31 Ağustos – Fidelio Trio (İrlanda): Darragh Morgan (Keman); Adi Tal (Viyolonsel); Mary Dullea (Piyano), yer: Antik Taş Ocağı, 21.15 (Culture Ireland işbirliği ile gerçekleşecek konserin Etkinlik Sponsoru Koçtaş)

6 Eylül – “Kapanış Konseri” Gülsin Onay – Piyano Resitali, yer: Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 20.30

GFA Masterclass Programı

15 – 21 Temmuz GFA Viyolonsel Masterclass; Jeroen Den Herder

23 – 28 Temmuz GFA Keman Masterclass; Ildiko Moog & Erkin Onay

30 Temmuz – 11 Ağustos GFA Piyano Masterclass; Francesco Libetta & Konstanze Eickhorst & Gülsin Onay

13 – 18 Ağustos GFA Şeflik Masterclass; Lior Shambadal

20 – 25 Ağustos GFA Kontrbas Masterclass; Fora Baltacıgil

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ